کد خبر: ۲۳۰۱۳۳
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۳
معاون امور بین‌الملل وزیر نفت گفت: شرکت گاز فرانسه (Gaz de France) برای اولین بار در مذاکرات روز گذشته اعلام آمادگی کرد تا جدا از همکاری‌های توتال و تکنیپ با ایران همکاری داشته باشد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: علی ماجدی در خصوص جزئیات مذاکرات نفتی روز گذشته ایران و هیئت اعزامی فرانسه اظهار داشت: صبح دیروز فقط به معارفه طرفین گذشت به‌طوری که ظرفیت‌های ایران و شرکت‌های ایرانی معرفی شدند و شرکت‌های فرانسوی نیز توانایی‌ها و ظرفیت‌های خود را معرفی کردند.

وی افزود: قرار بر این شد تا برای مذاکرات بعدازظهر، 4 گروه تخصصی در بخشهای سرمایه گذاری، گاز، پالایش و پخش و پتروشیمی تشکیل شود و شرکت‌های فرانسوی توانمند در هر بخش با بخشهای مربوطه در ایران به مذاکره و تبادل نظر بپردازند.

معاون امور بین الملل وزیر نفت با بیان اینکه این جلسه بعدازظهر روز گذشته بر اساس همین برنامه برگزار شد، تصریح کرد: شرکت‌های فرانسوی با همتایان خود در هر بخش به مذاکره پرداختند و نتیجه مذاکرات به ابراز تمایل شرکت‌های فرانسوی برای همکاری‌های نفتی در ایران انجامید.

وی ادامه داد: برداشت ما این است که تمام شرکت‌های نفتی فرانسه در بخش سرمایه گذاری به شرکت توتال نگاه می‌کنند و هر اقدامی این شرکت انجام دهد بقیه شرکت‌ها نیز پیرو آن عمل خواهند کرد.

ماجدی از اعلام آمادگی ضمنی توتال برای سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران خبر داد و گفت: در جلسه روز گذشته توافق‌نامه‌ای مطرح یا امضا نشد و فقط صحبت‌ها پیرامون ظرفیت‌های همکاری طرفین بود.

وی افزود: این مذاکرات در آینده ادامه خواهد داشت و در صورت رسیدن به توافقات نهایی به امضای قرارداد منجر می‌شود.

ماجدی با اشاره به ابراز تمایل شرکت فرانسوی تکنیپ برای همکاری در پروژه‌های نفتی ایران گفت: شرکت‌های توتال و تکنیپ پیش از این نیز برای همکاری با ایران اعلام آمادگی کرده بودند اما در جلسه روز گذشته شرکت Gaz de France برای اولین بار اعلام آمادگی کرد تا جدا از همکاری‌های توتال و تکنیپ با ایران همکاری داشته باشد.

به گزارش تسنیم، این مقام مسئول ابراز تمایل شرکت‌های فرانسوی برای همکاری‌های نفتی با ایران را رویکرد مثبت دیپلماسی نفتی کشور برشمرد و گفت: امیدواریم در آینده این توافقات ضمنی به امضای قرارداد و توسعه بیش از پیش صنعت نفت کشور بینجامد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین