کد خبر: ۲۳۰۲۴۱
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۴
نمایندگان مجلس مصوب کردند کارکنان وزارتخانه‌ها، موسسات، شرکت‌های دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی که تا ۷ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند، سال آینده به میزان ۱۰ درصد مالیات پرداخت خواهند کرد و مازاد بر این ۷ میلیون تومان به نرخ ۲۰ درصد تعیین شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (پنجشنبه) پارلمان و در ادامه بررسی بودجه 93، بند الف تبصره 9 این لایحه را پس از رسیدگی به تصویب رساندند.

نمایندگان پیش از این مصوب کرده بودند که سقف معافیت مالیاتی در سال 93 مبلغ 12 میلیون تومان در یک سال است که طبق این مصوبه، اشخاصی که در سال 93 تا مبلغ یک میلیون تومان هر ماه حقوق دریافت می‌کنند، از پرداخت مالیات معاف هستند.

پاراگراف دوم بند الف تبصره 9 از بودجه 93 پیش از این به دلیل عدم رای‌آوری اصل و حذف آن، مراعا مانده بود که نمایندگان امروز با یک پیشنهاد برای اصلاح این پاراگراف موافقت کردند.

طبق مصوبه مجلس سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده 59 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 1389 برای سال 1393، مبلغ یکصد و بیست میلیون ریال در سال تعیین می‌شود و مازاد آن تا 7 برابر به نرخ 10 درصد و مازاد بر این، به نرخ 20 درصد برای بخش خصوصی و دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 5 قانون محاسبات عمومی تعیین می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین