کد خبر: ۲۳۰۳۲۲
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۳
رییس اتحادیه کارگران قراردادی کشور تاکید کرد
رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور از کارفرمایان بخش دولتی و خصوصی خواست تا عیدی کارگران را به جهت تدارک بهتر شب عید تا قبل از پایان سال پرداخت کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: فتح‌الله بیات در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مبنای محاسبه عیدی پایان سال کارگران، حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار برای آن سال است که با احتساب رقم 487 هزار تومان سال 92، کارفرمایان مکلف هستند دستمزد حداقل دو ماه و حداکثر سه ماه را محاسبه و به کارگران پرداخت کنند.

وی از کارفرمایان دولتی و خصوصی خواست تا با توجه به تورم و فشار هزینه‌های زندگی، عیدی کارگران را برای تدارک بهتر شب عید تا قبل از پایان سال پرداخت کنند.

بیات در ادامه با اشاره به تشکیل اولین جلسه دستمزد سال 93 از شورای عالی کار خواست تا بر اساس تورم ملموس جامعه نسبت به تعیین حقوق کارگران تصمیم بگیرد.

رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور افزود: تا زمانی که قانون کار هست هرگونه تعیین دستمزدی بر مبنای ماده 41 صورت خواهد گرفت لذا انتظار داریم که شورای عالی کار شاخصهای ماده 41 را رعایت کند.

وی ادامه داد: سبد معیشت خانوار کارگری و نرخ تورمی که از سوی مراجع ذیصلاح، بانک مرکزی و مرکز آمار اعلام می‌شود دو شاخصه‌ای است که شورای عالی کار هر ساله بر پایه آن نسبت به مزد سال آینده کارگران تصمیم‌گیری می‌کند.

بیات تصریح کرد: شورای عالی کار در جریان نرخ تورم موجود که هم اکنون 40 درصد است و به طور ملموس احساس می‌شود، قرار دارد بنابراین در تعیین حداقل حقوق کارگران باید این مساله را لحاظ کند.

به گفته رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور جامعه کارگری از سالهای گذشته معوقاتی را هم طلب دارد که دیوان عدالت هنوز به آن رای نداده و کارگران همچنان منتظر اعلام رای هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین