کد خبر: ۲۳۰۳۳۷
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۵
توافقنامه ژنو ، محل اختلاف حامیان و مخالفان دولت شده است. در حالی که حامیان این توافقنامه معتقد هستند آنچه در ژنو رخ داد ، راهکاری برای خروج کشور از شرایط بن بست گونه ای است که کشور درگیرش بود ، مخالفان می گویند که عزت ایرانیان در ژنو بر باد رفت و نباید این اتفاق رخ می داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: عصرایران نوشت: تا کنون هر آنچه در این باره گذشته ، تک گویی های دو طرف بوده است که هر کدام در جمع و رسانه خود در باب موافقت و مخالفت با "ژنو" ، سخن گفته اند.

اینک اما اتفاق مهمی رخ داده است ؛ از یک سو ، مخالفان دولت گفته اند که می خواهند در این باره در تلویزیون سخن بگویند و در مقابل ، موافقان توافقنامه ژنو هم اعلام کرده اند که آماده اند با مخالفان ، مناظره کنند.

مخالفان توافقنامه ، گروهی از نمایندگان اصولگرای مجلس هستند که عبارتند از:مهدی کوچک‏ زاده، مهرداد بذرپاش،مسعود میرکاظمی، محمد سلیمانی، سید محمود نبویان، حسین طلا، زهره طبیب زاده، علی اصغر زارعی، علیرضا زاکانی، اسماعیل کوثری، حسین نجابت، امیر حسین قاضی ‏زاده ، حسین نقوی حسینی، جواد کریمی قدوسی و  حمید رسایی.

در مقابل ، موافقان نیز گروهی از اقتصاد دانان و استادان دانشگاه هستند: محمود سریع القلم، سعید لیلاز، محسن رنانی، حسین راغفر ، فرشاد مومنی ، داود هرمیداس باوند و محمد علی سبحانی.

به نظر می رسد اینک که هم موافقان و هم مخالفان ، آمادگی خود را برای مناظره اعلام کرده اند ، زمینه یک سری مناظره های زنده و موسع ، در تلویزیون فراهم آید تا مردم ، فارغ از شعارهای دو گروه ، تضارب اندیشه هایشان را به نظارت و قضاوت بنشینند.

نکته مهم این که در این مناظره ها نباید مجریان صدا و سیما له یا علیه کسی وارد بحث شوند یا ادامه مناظره ها، اگر مطلوب صدا و سیما نبود، قطع نشود. 
همچنین به مناظره کنندگان باید اطمینان داد که به خاطر آنچه در مناظره ها می گویند مشکلی برایشان به وجود نخواهد آمد.

بدیهی است در این مناظره ها ، مردم علاوه بر شناخت نزدیک تر توافق ژنو ، با رویکردهای کلی و ادبیات و شخصیت دو طرف نیز آشناتر می شوند و این، به ویژه از آن جهت مفیدتر است که به مردم در رأی دادن در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری بسیار کمک می کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین