کد خبر: ۲۳۰۴۹۷
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۲
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور از برآورد بیش از 200 میلیارد تومانی خسارات وارد شده به هر یک از استان‌های گیلان و مازندران خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمدباقر نوبخت در حاشیه حضور در مرقد امام خمینی (ره) در مورد سفر اخیر خود به استان گیلان و مازندران گفت: با توجه به این‌که در ابتدا به استان مازندران سفر کردم در شورای اداری با مسوولین محلی مسائل مربوط به امدادرسانی اولیه هم‌چنین برآورد خسارت را ارزیابی کردیم.

وی در مورد برآورد خسارت وارد شده به دو استان گیلان و مازندران افزود: ارقام دقیقی هنوز تعیین نشده است، اما در استان گیلان حدود 200 میلیارد تومان خسارت وارد شده که همین مقدار و شاید بیشتر نیز استان مازندران دچار خسارت شده است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور گفت: از استانداران این دو استان خواسته‌ام تا قبل از جلسه‌ی عصر روز شنبه هیات وزیران گزارش کاملی را به من رسانده تا همراه گزارشی را که خود تهیه کرده‌ام، با استناد به آمار استانداران به هیات وزیران و شخص آقای رییس جمهور که به درخواست ایشان این دو سفر را انجام دادم تقدیم کنم.

نوبخت با ابراز امیدواری از اختصاص تن‌خواه برای دو استان گیلان و مازندران افزود: به هرحال هر میزان منابعی که اکنون در اختیار آسیب‌دیدگان قرار بگیرد مابقی آن نیز در ادامه پرداخت خواهد شد.

وی هم‌چنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، در مورد منابع تامین مالی خسارات وارد شده به این دو استان به دو منبع اصلی در این مورد اشاره و بیان کرد: در ماده 10 قانون تنظیم مقررات مالی دولت و دیگری در ماده 12 قانون مدیریت بحران به ما اجازه تامین منابع برای چنین شرایطی را می‌دهد تا از سرجمع اعتبارات برای حوادث برداشت کنیم. همان‌طوری که خسارات زلزله بستک را نیز تامین کردیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور هم چنین در مورد ارائه‌ی تسهیلات به مردم آسیب دیده در مناطق برف‌گیر یادآور شد: از آنجایی که حوادث غیرمترقبه مساله روتینی در کشور است که همیشه باید منتظر آن باشیم، از این‌رو براساس فرمول‌هایی که در اختیار داریم براساس میزان خسارت مقدار تسهیلات، کمک‌های بلاعوض و نقدی را تعیین می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، نوبخت هم‌چنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا، مبنی بر پرداخت حقوق و عیدی کارکنان تا پایان سال خاطر نشان کرد: بر ما فرض است که عیدی و پاداش پایان خدمت کارمندان را به موقع پرداخت کنیم، اما زمان قطعی برای پرداخت عیدی هنوز مشخص نشده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین