کد خبر: ۲۳۰۵۰۷
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۱
روزنامه دیلی تلگراف نوشت یک دانشجوی دختر پس از آنکه تیم پزشکی مردان از درمان وی خودداری کردند جان خود را از دست داد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش واحد مرکزی خبر به نوشته شماره امروز این روزنامه انگلیسی در اینترنت، خانواده یک دختر دانشجو در عربستان که بر اثر مشکلات قلبی جان خود را از دست داد گفتند این دانشگاه اجازه نداد تیم پزشکی به وی کمک کند زیرا بر اساس قانون این دانشگاه مردان اجازه وارد شدن به قسمت زنان دانشگاه را ندارند.

دانشگاه ملک سعود در ریاض چنین اتهامی را رد کرد و گفت آمنه باوزیر که سابقه بیماری قلبی داشته است یکشنبه گذشته پس از حمله قلبی به سرعت تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفته است.

این حادثه یادآور حادثه دیگری در سال 2002 است که طی آن پانزده دانش آموز دختر در جده در آتش سوزی جان خود را از دست دادند فقط به این دلیل که پلیس اخلاق عربستان به علت نداشتن حجاب در حین آتش سوزی آنها را به داخل ساختمان بازگردانده بود.

پایگاه خبری تلویزیون العربیه به نقل از فهدا باوزر، خواهر آمنه نوشت تیم پزشکی کمی پس از آن که خواهرش در ساعت یازده صبح دچار مشکل شد در مقابل در دانشگاه حضور یافتند اما تا ساعت یک بعد از ظهر اجازه ورود به داخل محوطه را نداشتند.

وی گفت تیم پزشکی بیرون در دانشگاه نگه داشته شده بودند زیرا مقامات دانشگاه اجازه ندادند این تیم (که مرد بودند) به محوطه ای که زنان بودند داخل شوند.

اما سخنگوی دانشگاه این تاخیر را تکذیب کرد و گفت تیم پزشکی دانشگاه فورا به این دختر رسیدگی کرد و زمانی که نتوانستند وی را احیا کنند با یک بیمارستان محلی تماس گرفتند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین