کد خبر: ۲۳۰۷۴۳
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۰
آیت الله هاشمی رفسنجانی در این گفت و گو از رابطه خود با رهبر معظم انقلاب می گوید.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به سال ها روابط و همکاری صمیمانه با حضرت آیت الله خامنه ای می افزاید: الان 60 سال است که با هم صمیمی؛ همکار؛ همسنگر و همراه هستیم و همیشه هم با رفاقت عمل کرده‌ایم و الان هم همان گونه است.
 
  در ادامه خبر انتخاب آمده است:
 
«انتخاب» پرسید: می خواهم سئوالی در مورد روابط جنابعالی با رهبر معظم انقلاب بپرسم. لطفاً بفرمایید که این رابطه که سال‌ها پیش از انقلاب و پس از آن وجود داشته، اینک چگونه است؟
 
● آیت الله هاشمی: الان هم همان گونه است. زمانی من مسئولیت اجرایی داشتم که لازم بود در خیلی از تصمیمات با ایشان مشورت می کردم.
 
○ انتخاب: الان هم اینطور است؟
 
● آیت الله هاشمی: الان در مجمع تشخیص مصلحت نظام وظیفه قانونی من و دیگر اعضا بر اساس قانون اساسی تعریف شده است.ایشان موضوعات را مشخص می‌کنند و ما روی آنها به عنوان مشاور سیاست می‌نویسیم و به ایشان می‌دهیم و نظر نهایی را ایشان می‌دهند. لذا نیاز به آن روابط فعال روزانه ‌نیست. ولی رفاقت ما برقرار است.
 
از طرفی ایشان رهبر هستند و اگر نظری داشته باشند و دستوری بدهند ؛ ما باید اجرا کنیم. این حالت باقی است و اصلاً مشکلی با ایشان نداریم. بالاخره مجمع یکی از مراکز مهم کشور است و ایشان مرا در اینجا گذاشتند. معمولاً در این گونه نهادها رئیس؛ انتخابی است. یعنی جمعی را می‌گذارند و خودشان انتخاب می‌کنند. ولی ایشان در همة احکام‌ که بعد از 5 سال می‌دهند؛ می‌گویند فلانی رئیس بماند.
 
○ انتخاب: پس آن روابطی که قبلاًٌ اشاره کرده بودید «برادرانه است»؛ الحمدلله همچنان تداوم دارد؟
 
● آیت الله هاشمی: همینطور است و همیشه باید همین‌گونه باشد. از طرف من که اصلاً با ایشان معنا ندارد. ایشان مطاع است و ما هم باید پیروی کنیم.
 
○ انتخاب: خیلی متشکرم از وقتی که برای گفت و گو با «انتخاب» گذاشتید.
 
● آیت الله هاشمی: موفق باشید.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین