کد خبر: ۲۳۰۸۸۲
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۲
دو پسر جوان که به شیوه فیلم های هالیوودی با حفر تونل به یک طلافروشی دستبرد 270 میلیونی زده بودند، با ردیابی های پلیسی شناسایی و دستگیر شدند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش خبرنگار مهر، صبح روز دهم بهمن ماه امسال، فردی در تماس با مركز فوريت هاي پليس 110 ، گزارش يك فقره سرقت طلافروشي را به پليس شهرستان اعلام کرد.

در تحقيقات اوليه ، وي كه همسايه طلافروشي بود در اظهاراتي به ماموران انتظامي گفت : مطابق هر روز ، زماني كه به مغازه آمدم ، متوجه شدم كه از منزلي خالي از سكنه که در كنار مغازه مي باشد سوراخي به سمت مغازه طلافروشي حفر شده بدين ترتيب با گمان سرقت ، بلافاصله مراتب را به پليس گزارش دادم.

با اعلام اين گزارش، تحقيقات كارآگاهان پليس آگاهي شهرستان در اين خصوص شروع و مشخص شد كه مغازه طلافروشي چندين روز تعطيل بوده و صاحب آن در سفر حج به سر مي برد و سارقان شبانه و در فرصتي مناسب با تخريب ديوار پشت مغازه اقدام به سرقت از آنجا کرده اند.

سرهنگ "محمدعلي فراهاني"، فرمانده انتظامي شهرستان كميجان در اين باره به خبرنگار ما گفت : با توجه به حساسيت موضوع، بلافاصله گروهی مجرب از كارآگاهان پليس رسيدگي به پرونده را در دستور كار قرار داده و فعاليتي شبانه روزي براي دستگيري سارقان شروع شد.

وي اضافه كرد : پس از گذشت شش روز از وقوع سرقت، كارآگاهان  موفق شدند در تحقيقاتي جامع و با اقداماتي فني ، دو جوان را در اين خصوص شناسايي و مخفيگاه آنان را شهر ميلاجردِ كميجان تحت مراقبت قرار دهند.

فراهاني با اشاره به كشف قسمتي از طلاجات سرقتي در مرحله نخست عمليات پليس، تصريح كرد : در گام نخست و با اطلاع كارآگاهان از محل اختفاي بخشي از طلاجات سرقتي در منزل يكي از بستگانِ متهمان ، در روستايي نزديك شهرستان ماموران انتظامي طي هماهنگي با دستگاه قضايي به محل اعزام و در بازرسي از منزل مورد نظر يك كيلو و 100 گرم طلا كشف كردند.

وي ادامه داد : با ادامه تحقيقات، دو جوان سارق نيز در زمان حضور خود در مخفيگاهشان دستگير و براي تكميل تحقيقات به يگان انتظامي منتقل شدند.

به گفته فرمانده انتظامي کميجان ، سارقان در بازجويي صورت گرفته با اعتراف به سرقت از طلافروشي اذعان داشتند : با آگاهي از عدم حضور مالك طلا فروشي و تعطيلي مغازه ، نقشه اي براي سرقت از طلا فروشي کشيده و در طول شب ، از منزلي كه كسي در آن ساكن نبود، به پشت مغازه سوراخي حفر و بعد از از كارانداختن سيستم هاي مراقبتي ، گاو صندوق را تخريب و اقدام به سرقت طلاجات موجود به وزن 3 كيلو و 65 گرم کردیم.

سرهنگ فراهاني به كشف ديگر طلاجات از متهمان اشاره و تصريح كرد : با توجه به اعترافات متهمان در خصوص اختفاي ديگر طلاجات سرقت شده در منزل يكي از دوستانشان واقع در تهران ، بلافاصله اكيپي از ماموران انتظامي به تهران اعزام و در بازرسي از منزل طلاجات سرقتي كشف و ضبط شد. با كشف اموال مسروقه و تكميل پرونده مراتب براي برخورد قانوني به دستگاه قضايي ارجاع شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین