کد خبر: ۲۳۰۹۵۰
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۶
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های مذهبی با تاکید بر اینکه مردم در راهپیمایی امروز (22بهمن) علاوه بر حمایت از نظام از دولت نیز حمایت می کنند، گفت: این راهپیمایی باید به جشن اتحاد، امید و آشتی تبدیل شود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، افزود: دولت برای عملی کردن استقلال خود و دفاع از حقوق مردم در حال مذاکره با کشورهای غربی و بین الملل است؛ ما در شرایطی بسر می بریم که تحریم های ضدانسانی بر ما تحمیل شده است و دولت باید با حمایت و پشتیبانی مردم این تحریم ها را بشکند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های مذهبی، گفت: مردم هرچه بیشتر از دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای دفاع کنند و در راهپیمایی حضور یابند، دولت با پشت گرمی، قوت و اقتدار بیشتری می تواند در مذاکرات بین المللی چانه زنی و از حقوق مردم دفاع کند و تحریم های شکسته شده را از بین ببرد.

یونسی تاکید کرد: دولت با حمایت ملت می تواند راهی را که از ابتدای فعالیت خود آغاز کرده، به نتیجه برساند تا روزی فرا برسد که مردم به دور از فشارهای بین المللی زندگی کنند.

دستیار ویژه رییس جمهوری درامور اقوام و اقلیت ها یادآور شد: در حال حاضر به دلیل فشارها و تحریم های ناجوانمردانه تحمیل شده به کشور،مردم مشکلات بسیاردر زمینه های اقتصادی و اشتغال دارند و دولت باید با حمایت مردم این تحریم ها را از بین ببرد.

یونسی همچنین تصریح کرد: در راهپیمایی 22 بهمن ماه همه ساله مسلمانان، اقلیت های دینی و مذهبی، مذاهب روحانی و غیر روحانی، روستایی و شهری حضور دارند؛ همه و همه انقلاب را از خود می دانند.

وی اظهار داشت: اقلیت های قومی نیز همچون سایر هموطنان خود، انقلاب را از خود می دانند و در راهپیمایی 22 بهمن ماه شرکت می کنند چرا که خودشان در آفرینش این حماسه به طور مستقیم نقش داشته اند و در راهپیمایی ها، تظاهرات، اطاعت از امام راحل، شکستن حکومت نظامی و مقابله با خشونت های نظامی رژیم طاغوت شرکت کردند.

یونسی ادامه داد: اگر آماری از بنیاد شهید و امور ایثارگران بگیریم، می بینیم که بیشترین شهید را مردم کردستان و کردهای اهل سنت داده اند؛ خود مردم کردستان، بلوچستان، اعراب خوزستان و آذربایجان توطئه ها را خنثی کردند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها تاکید کرد: در حقیقت مردم، اقوام و اقلیت ها بودند که از انقلاب حراست کرده اند.

یونسی پیش بینی کرد که حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال قوی تر از سال های گذشته باشد و گفت: این حضور مردم به نوعی حمایت از دولت است که از آنان خواسته تا حضور پرشوری در راهپیمایی داشته باشند.

 

وی اظهار داشت: جریان های سیاسی که به نوعی احساس می کردند در حاشیه قرار گرفته اند و اگر قبلا مردم را برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت می کردند صدای آن ها به گوش کسی نمی رسید، امروز شخصیتی هایی همچون آیت الله هاشمی رفسنجانی، سید محمدخاتمی و سید حسن خمینی از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی دعوت کرده اند و این در حضور مردم بسیار موثر است.

وی افزود: از همه موارد ذکر شده مهمتر تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن موثر است و مردم در راهپیمایی امسال بیشتر از سال های گذشته شرکت می کنند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها با تاکید بر اینکه می توانیم 22 بهمن امسال را به جشن اتحاد، امید و آشتی تبدیل کنیم، گفت: مردم با حضور پرشور خود در این راهپیمایی بار دیگر خاطرات 22 بهمن 57 که زیر گلوله، آتش و حکومت نظامی در خیابان ها حضور یافتند را زنده می کنند.

یونسی افزود: فضای امروز جامعه ما با فضای سال های قبل از انقلاب تفاوت دارد، ملت احساس آزادی می کنند و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به بهترین وجه تحقق پیدا کرده است.

وی با اشاره به تعبیر امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه انقلاب ما انفجار نور بود، اظهار داشت: 22 بهمن تجلی اراده ملت برای خروج از نظام ستمشاهی و خلق یک نظام جدید اسلامی بود و این بزرگترین حماسه ای است که یک ملت می تواند در طول تاریخ خود خلق کند.

وی با بیان اینکه حرکت هایی همچون انقلاب اسلامی ایران در تاریخ ملت ها بسیار معدود است، گفت: ما در تاریخ ایران انقلاب مشروطه را داشتیم که یک حرکت مهم تلقی می شود اما این انقلاب قابل مقایسه با انقلاب اسلامی نیست چرا که در مشروطه فقط نخبگان و جریان های سیاسی نقش داشتند وی با بیان اینکه در انقلاب اسلامی همه مردم با تبعیت از یک رهبر واحد به صحنه آمدند، اضافه کرد: در پیروزی انقلاب اسلامی ایران همه مردم نقش داشتند و از امام خمینی(ره) تبعیت و اطاعت مطلق کردند و امام (ره) نیز حق رهبری را به بهترین وجه ادا کرد.

یونسی خاطرنشان کرد: ظهور یک ملت همراه با تبعیت از یک رهبر واحد اتفاقی است که به صورت نادر رخ می دهد و ما هم خوش شانس بودیم که این دوره و زمان را درک کردیم و شاهد چنین حماسه ای بودیم.

به گزارش ایرنا، دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت ها با بیان اینکه 22 بهمن برای همه ملت ایران مبارک و آن را عید ملی، اسلامی و انقلابی خود می دانند، تصریح کرد: این روز به هیچ گروه، جناح و فرد خاصی تعلق ندارد، روزی برای همه مردم ایران است و بارها دیدیم که مردم در دوران جنگ و تهدیدهای صدام و حتی روزهای برف، بارانی و سرد بطور پرشور در راهپیمایی حضور یافتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین