کد خبر: ۲۳۱۰۶۰
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۹
امیدواریم در سال آینده فیلمهایی طبق شاخص ها و معیار های رئیس جمهور محترم ساخته شود تا به مردم بیشتر امید دهد و روحیه اعتدال و پرهیز از افراط گرایی را در جامعه گسترش دهد و به مقابله ظلم، خشنوت و بی عدالتی بپردازد و سال های آینده حتما امید در سینما وجود دارد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: وزیر ارشاد در خصوص عدم اهدای جایزه رئیس‌جمهور به فیلم‌های امسال گفت: رئیس‌جمهور برای خودشان یکسری شاخص‌ها و معیارهایی داشتند. فیلم‌هایی که مطرح بود، جامع همه معیارهای ایشان نبود و به همین دلیل جایزه داده نشد.

به گزارش فارس، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از برگزاری مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی دلیل ناامیدانه بودن بیشتر فیلمها جشنواره فجر در عین حال ساخته شدن در 5، 6 ماه سرکار آمدن دولت تدبیر و امید سوال کرد، گفت: این فیلمها از گذشته شروع شده است. ساخت فیلمی مانند «رستاخیز» 9 سال طول کشیده است.

وی افزود: در عین حال فیلمهایی خوبی در جشنواره فجر عرضه شد. امیدواریم در سال آینده فیلمهایی طبق شاخص ها و معیار های رئیس جمهور محترم ساخته شود تا به مردم بیشتر امید دهد و روحیه اعتدال و پرهیز از افراط گرایی را در جامعه گسترش دهد و به مقابله ظلم، خشنوت و بی عدالتی بپردازد و سال های آینده حتما امید در سینما وجود دارد.
 
براساس این گزارش، جنتی همچنین درخصوص عدم اعطای جایزه ویژه ریاست جمهوری به فیلمهای این دوره جشنواره فجربا وجود اعلام آن در مراسم افتتاحیه گفت، گفت:‌ رئیس جمهور برای خودشان یکسری شاخص‌ها و معیارهایی داشتند. فیلم هایی که مطرح بود، جامع همه معایرهای ایشان نبود و به همین دلیل جایزه داده نشد، البته به دلیل ویژگی های ملی فیلم «چ» جایزه ملی جشنواره به این اهدا شد.

جنتی درباره فیلمهای شاخص دفاع مقدس در جشنواره فیلم فجر امسال، خاطرنشان کرد:‌ فیلم «شیار 143» جزو فیلمهای ارزنده‌ای بود که در جشنواره عرضه شد. فیلم «چ» درمورد قبل از جنگ تحمیلی بود ولی خاطرات شهید چمران و وقایع پاوه را به نمایش گذاشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درخصوص حضور جانبازان آسایشگاه ثارالله در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر، اظهارداشت:‌ حق آنها است که در سینما حضور داشته باشند. ما انسان‌هایی ارزشمندتر از آنها نداریم. آنها بخاطر دفاع از سرزمین، نوامیس، تمامیت ارضی کشور و هویت اسلامی کشور، جان عزیز خود را در طبق اخلاص گذاشتند. آنها نزدیک سه دهه است که در بستر رنج هستند و حق آنها است که بیش از دیگران در این مراسم حضور پیدا کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان درباره حضور سلایق مختلف در سینما، تصریح کرد:‌ طبیعی است که ما سلایق مختلف داریم. ما نمی‌توانیم با یک سلیقه در هیچ بخشی از فرهنگ، کشور را اداره کنیم. نه در موسیقی، نه در کتاب، نه در اقتصاد و نه در سیاست خارجی و داخلی ما نمی‌توانیم با یک سلیقه پیش برویم. ما باید سلیقه های مختلف را درکشور بپذیریم و یکدیگر را تحمل کنیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین