کد خبر: ۲۳۱۱۲۱
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۳
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا:
به مناسبت ورود هیات تجاری فرانسوی به ایران گفتگویی با مهندس مدنی، مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا انجام دادیم و نظرشان را در خصوص شرایط ایجاد شده جویاشدیم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مهندس مدنی، مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا حضور هیات تجاری از کشور فرانسه در ایران را برای صنعنت حودرو سازی کشور مفید دانست و گفت: خوشبختانه پس از برگزاری همایش بین المللی صنعت خودرو شرایط جهت حضور کشور های صاحب برند و تکنولوژی صنعت خودروسازی جهانی در ایران مهیا شده و قطعا حضور این هیات تجاری باعث گشودن درهای جدیدی برای همکاری خودروسازان داخلی و فرانسوی خواهد شد.

وی افزود: حضور خودروسازان خارجی در کشور به افزایش دانش و مهارت در داخل کمک خواهد کرد و با دریافت تکنولوژی و ایجاد همکاری های جدید صنعت خودروی داخلی رشد خواهد کرد و این هم شامل خودروسازان و هم قطعه سازان کشور خواهد بود.

مهندس مدنی با اشاره به قدمت همکاری با شرکت های فرانسوی خاطر نشان کرد: گروه خودروسازی سایپا از دیرباز همکاری هایی با شرکت های سیتروئن و رنو فرانسه داشته که متاسفانه بر اثر تحریم ها مدت زمانی این همکاری ها مختل شده است و با شرایط جدید می توانیم همچون گذشته این همکاری ها را ادامه دهیم.

وی افزود: در شرکت پارس خودرو خط تولید محصول جدید ساندرو (B90) را احداث و مراحل پایانی آن را در حال اجرا داریم که با حضور مجدد شرکت رنو می توانیم این پروژه را سریع تر به اتمام برسانیم و امیدوارم که با شرایط پیش آمده هر چه زودتر این محصول جدید تولید و به بازار عرضه شود. همچنین درصورت افزایش دریافت قطعات خودروهای تندر90 و مگان قابلیت افزایش تولید این محصولات در شرکت پارس خودرو وجود دارد.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا افزود: بازار ایران دارای ظرفیت بالایی است و شرکت های خودروساز خارجی نیز می توانند با حضور در ایران از این بازار بهره مند شوند، علاوه بر این ایران می تواند به عنوان پایگاهی جهت تولید و عرضه محصولات به بازار سایر کشورهای منطقه نیز عمل کند و گروه خودروسازی سایپا نیز آمادگی دارد تا با این شرکت های خارجی و صاحب برند وارد مذاکره شود و همکاری های جدیدی را آغاز نماید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با شرایط ایجاد شده در ایران و حضور شرکت های معتبر و صاحب تکنولوژی در عرصه خودروسازی با افزایش تولید و ایجاد تنوع در محصولات و دریافت دانش و مهارت این صنعت بتوانیم صنعت خودرو سازی کشور را گسترش دهیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین