کد خبر: ۲۳۱۱۸۰
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۹
سفیر اسبق ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه "مهم ترین رکن انقلاب اسلامی ما همین مردم هستند"، گفت: «اینکه مردم را به خودی و غیر خودی تقسیم کنیم اشتباه تاریخی است .
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب:  صادق خرازی در گفت گو با جماران درباره مشارکت گروههای مختلف سیاسی در راهپیمایی 22 بهمن گفت: «تحولاتی که امسال رخ داد باعث شد که گروههای مختلف سیاسی در این راهپیمایی شرکت کنند. طبیعی است که وقتی گروههای مختلف سیاسی در این راهپیمایی شرکت می کنند مردم هم احساس بهتری دارند و احساس آرامش می کنند. مردم حس می کنند انقلابی که خودشان کردند هنوز متعلق به خودشان است. »

سفیر اسبق ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه "مهم ترین رکن انقلاب اسلامی ما همین مردم هستند"، گفت: «اینکه مردم را به خودی و غیر خودی تقسیم کنیم اشتباه تاریخی است که در کشور عده ای مرتکب شدند.  اگر کسی با عملکرد دولتی یا مسئولی مشکل دارد ربطی به انقلاب ندارد. این سلایقی است که همه جا هست و باید به تدریج اصلاحش کرد و این کار بزرگان انقلاب است.»

سفیر سابق ایران در فرانسه اضافه کرد:«این که عده ای می گفتند انقلاب مختص به گروه خاصی است اشتباه می کردند. انقلاب متعلق به همه ادیان و همه گروههایی است که در این سرزمین زندگی می کنند و خود را متعلق به این کشور می دانند. این کشور متعلق به آنهاست و این انقلاب هم متعلق به آنهاست.»

خرازی با تاکید بر اینکه "خود امام خمینی (ره) معتقد بودند که انقلاب متعلق به همه مردم و همه گروههای مختلف سیاسی است" گفت: «در همین انتخابات نیز مقام معظم رهبری اعلام کردند که حتی اگر کسی مارا قبول ندارد در این انتخابات شرکت کند. انتخابات متعلق به همه مردم ایران است.»

خرازی با اشاره به حضور گروههای سیاسی در این راهپیمایی و تاثیر آن در سیاسیت خارجی دولت گفت:« حضور گروههای مختلف سیاسی در این راهپیمایی قدرت بازدارندگی کشور را تقویت می کند و در نهایت کاهش تهدید های خارجی به طور جدی را منجر می شود .  این حضور باعث می شود مردم ایران بتوانند به اهدافی که می خواهند نزدیک تر شوند و  دست اندرکاران سیاست خارجی ایران هم بتوانند حرفشان را در عرصه بین المللی با این پشتوانه مردمی محکم تر بزنند.  مردم بزرگترین و مهمترین عنصر وپشتوانه دولت هستند.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین