کد خبر: ۲۳۱۲۸۹
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۰
از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 92) تا پایان هفته گذشته، استان های گیلان، کهگیلویه و بویراحمد و مازنداران به عنوان استان های پربارش کشور گزارش شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، استان گیلان با 548 میلیمتر بارش از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته، عنوان پربارش ترین استان کشور را به خود اختصاص داده است.

میزان بارش استان گیلان در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، 27 درصد افزایش و در قیاس با دوره درازمدت 14 درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در استان کهگیلویه و بویراحمد 400 میلیمتر بارش رخ داده است.

میزان بارش استان کهگیلویه و بویراحمد در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، 18 درصد کاهش و در قیاس با دوره درازمدت پنج درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون، در استان مازندران 350 میلیمتر بارندگی صورت گرفته که این میزان بارش در مقایسه با سال آبی گذشته یک درصد کاهش یافته است و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله 15 درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین سمنان کم بارش ترین استان کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته گزارش شده است.

حجم بارش های استان سمنان از ابتدای سال آبی جاری تا پایان هفته گذشته، 21 میلیمتر ثبت شده است.

میزان بارش استان سمنان در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، 65 درصد کاهش و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله 54 درصد کاهش نشان می دهد.

پس ازسمنان، خراسان جنوبی با 37 میلیمتر و خراسان رضوی با 44 میلیمتر بارندگی از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، دیگر استان های کم بارش کشور گزارش شده اند.

میزان بارش استان خراسان جنوبی در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته سه درصد کاهش و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله پنج درصد کاهش نشان می دهد.

براساس این گزارش، میزان بارش استان خراسان رضوی نیز در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 50 درصد کاهش و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله 45 درصد کاهش نشان می دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین