کد خبر: ۲۳۱۳۰۲
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۸
در راهپیمایی 22 بهمن روی یک پلاکارد هم نوشته نشده بود؛ نان یا مسکن می‌خواهیم
امام جمعه مشهد با اشاره به اختتامیه مراسم جشنواره فیلم فجر در تهران، گفت: خدا را شکر که جشنواره فیلم فجر امسال عاقبت به خیر شد و جوایز را به کسانی دادند که فیلم‌های انقلابی ساخته بودند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: آیت الله احمد علم الهدی ظهر جمعه در جمع زائران و مجاوران نمازگزار بارگاه منور رضوی اظهار کرد: ما با کسی دشمنی نداریم و فقط نگران آسیب رساندن به دین هستیم و هر کجا فکر کنیم که به دین آسیب می رسد انتقاد می کنیم و وقتی می بینیم جایزه را به یک فرد ارزشی می‌دهند، تشکر می کنیم.
 
امام جمعه مشهد گفت: شاید هماهنگونه که گفتم ما با کسی دشمنی نداریم، آخر اگر به گوش یک آدم بزنید یک آخ که باید بگوید اما آنجایی که باید یک خدمتی هم ببینید تشکر هم می کنید.
 
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه بنده یک نقد هم به موضوعات برخی از فیلم‌های فجر دارم، گفت: یک نقطه نقدی که وجود دارد این است که در بیشتر فیلم‌هایی که راجع به جنگ ساخته بودند زوم شده بود روی مسئله آب و خاک ایران که این مسئله اشتباه است چرا که شهدایی که به جبهه می‌رفتند، روی پیشانی بند همه‌شان نام یا حسین و ائمه نوشته شده بود، نه نام کوروش و داریوش که ما باید این مسئله را متوجه شویم.
 
وی اظهار کرد: چرا که خدایی نکرده مسئولان ما دچار اشتباه نشوند مسئله مردم ما دین و اسلام است و اگر بگوییم مردم در راهپیمایی و تظاهرات برای معیشت‌شان به میدان می آیند این توهین به مردم است.
 
امام جمعه مشهد تصریح کرد: آنهایی که مسئولیتی در نظام دارند، چه آنهایی که در دولت هستند و چه آنهایی که در مجلس وظیفه دارند مسئله معیشت مردم را تامین کرده و به ازدواج و اشتغال جوانان توجه داشته باشند اما در عین حال باید بدانند در راس مطالبات مردم خواسته های دینی مردم است.
 
آیت الله علم الهدی افزود: مردم بی عفتی را تحمل نمی کنند و این 22 بهمن دشمن ما را به عقب راند و آنها را به احساس ورشکستگی رساند امیدوارم دوستان ما را نیز با عمق مطالبات مردم آشنا کرده باشد.
 
وی با اشاره به راهمپیمایی 22 بهمن گفت: حماسه 22 بهمن که به مراتب گسترده تر از سال های گذشته بود به دنیا نشان داد که مردم ایران هماهنگونه که امام خمینی قبلا فرموده بودند بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله و بهتر از مردم کوفه در عهد امام حسین و امیرالمومنین هستند.
 
امام جمعه مشهد افزود: این در حقیقت شهادتی است نسبت به دلدادگی مردم به نائب امام زمان است.
 
آیت الله علم الهدی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی گفت: آنچه در این راهپیمایی قابل تعمق است شعارهایی است که از دل ملت بیرون می آمد و آن چیزی که مردم به خاطر آن راهپیمایی آمده بودند.
 
امام جمعه مشهد افزود: روی حتی یک پلاکارد هم نوشته نشده بود ما نان یا مسکن می‌خواهیم، همه چی حول محور رهبری و همچنین استکبار ستیزی مردم بود.
 
به گزارش مهر، آیت‌الله علم الهدی گفت: این مردمی که روز 22 بهمن در خیابان ها راه افتاده اند اینها دینشان را می خواهند و مظهر عشق به اهل‌بیت هستند و دین را در رهبری می‌بینند و به خاطر عشق به اهل بیت و رهبری عشق می ورزند و به خاطر نفرت از سمبل مبارزه با دین که همان استکبار باشد شعار ضد استکباری می دهند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین