کد خبر: ۲۳۱۴۴۴
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۰
مشاور نهاد ریاست جمهوری در نامه ای به سردار غلامعلی رشید معاون دفاعی شورای عالی امنیت ملی و سرلشکر محمد باقری معاون ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح خواستار تشکیل کارگروهی برای اتخاذ شیوه ای جهت انجام خدمت سربازی در خارج از کشور شد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: علیرضا رجایی در این نامه با استناد به بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی آورده است که با توجه به اینکه عدم به کارگیری و جذب نیروهای خلاق و متفکران و دانشمندان ایرانی مشمول نظام وظیفه مقیم خارج از کشور تبعات منفی به دنبال دارد، تقاضا می شود کارگروهی برای دستیابی به راهکار مناسب مورد عنایت مقام معظم رهبری تشکیل شود.

مشاور قائم مقام سرپرست کل نهاد ریاست جمهوری در این نامه از شورای عالی امنیت ملی و امور مشترک نیروهای مسلح خواسته است برای تشکیل کارگروه خبره متشکل از نمایندگان کلیه دستگاه های نظامی و اجرایی ذیربط و نهاد ریاست جمهوری به منظور دستیابی به راهکار مناسب که مورد عنایت مقام عظمای ولایت باشد، اهتمام و اقدام لازم را معمول دارند.

در ابتدای این نامه که موضوع آن «پیشنهاد تشکیل کارگروه جهت اتخاذ شیوه اجرای انجام خدمت سربازی در خارج از کشور» عنوان شده، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره لزوم دفاع از ایرانیان خارج از کشور درج شده است.

به گزارش ایرنا، متن این بیانات به شرح زیر است:

«به نظر من در مورد اتباع ایرانی مقیم کشورهای دیگر کمی کوتاه می آییم. یعنی آن حساسیت لازم را به خرج نمی دهیم. این مساله آبروی ماست. باید در این زمینه بنشینید و برنامه ریزی کنید. کاری هم نداشته باشید که انقلابی است یا انقلابی نیست. فرق نمی کند، ایرانی است. در حوزه کاری خودتان هرجا مشاهده کردید که یک ایرانی مشکلی پیدا کرده که با دولت طرف است و تحت تعقیب قرار می گیرد، آن وقت شما جدا وارد شوید. همه دیپلماسی کشور، حتی بیشتر از دیپلماسی کشور را به کار بگیرید. گاهی ما مبادلات داریم. خرید و فروش داریم. داد و ستد می شود. همه اینها را بگذارید که از تبعه ایرانی دفاع بکنید»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین