کد خبر: ۲۳۱۶۵۲
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۸
مدیرعامل شرکت مالک سهام مدیریتی شرکت مخابرات ایران گفت: تشعشعاتی که از وسایل الکترونیکی مانند کنترل تلویزیون ساطع می شود به مراتب خطرناک تر از گوشی و آنتن موبایل است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین - مالک سهام مدیریتی شرکت مخابرات ایران- گفت: تشعشعاتی که از وسایل الکترونیکی مانند کنترل تلویزیون ساطع می شود به مراتب مضرتر و خطرناک تر از گوشی و آنتن موبایل است.

صابر فیضی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تصور قالب این است که به دلیل بزرگ بودن آنتن موبایل، اشعه آن از سایر امواج خطرناک‌تر است ادامه داد: این در حالی است که اشعه یک دستگاه کنترل تلویزیون 100برابر بیشتر از یک دستگاه موبایل است.

مدیرعامل سابق شرکت مخابرات ایران در خصوص تشعشعات موبایل و تأثیر آن بر سلامتی مردم با تاکید بر لزوم فرهنگسازی در این زمینه پیشنهاد کرد که در یک برنامه تلویزیونی موضوع پارازیت‌ها به بحث گذاشته شود.

مدیرعامل شرکت توسعه اعتماد مبین افزود: یک بار در یک برنامه تلویزیونی با موضوع فناوری اطلاعات اعلام کردیم که اثر وسایل الکترونیکی مانند کنترل‌های خانگی به مراتب مخرب‌تر از فرکانس‌های موبایل است؛ این وسایل به خصوص برای کودکان کمتر از 2 سال مناسب نیست و حتی بررسی های علمی نشان می دهد که در اختیار قرار گرفتن این وسائل برای کودکان ممکن است سبب ابتلا به بیماری آسم شود.

فیضی ادامه داد: تصور قالب مردم این است که اشعه‌های موبایل به دلیل بزرگ بودن آنتن‌ها بیشترین ضرر را برای افراد دارد و از سایر امواج خطرناک‌تر و مضرتر است و این در حالی است که یک دستگاه موبایل حداقل در بیش از فاصله 30 سانتیمتری خود تأثیری ندارد اما اشعه کنترل‌های خانگی 100 برابر بیشتر از فرکانس‌های موبایل از خود انرژی ساطع می کنند.

به گزارش مهر، صابر فیضی پیش از این نیز برای فرهنگسازی در زمینه اینکه آنتن موبایل مضر نیست تصمیم گرفت در خانه خود دکل موبایل نصب کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین