کد خبر: ۲۳۱۷۲۱
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۳
از سوی معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح تشریح شد؛
این سربازان خوشبختانه زنده‌اند و انشاءالله به زودی به جمع خانواده‌شان برمی‌گردند/ قطعا این طور نیست که بدون آموزش سرباز را به نقطه صفر مرزی بفرستیم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح آخرین وضعیت سربازان ربوده شده از سوی گروهک تروریستی موسوم به «جیش العدل» را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، سرلشگر حسنی سعدی در حاشیه همایش ملی خدمت سربازی درباره اقدامات انجام شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در بحث پیگیری وضعیت سربازان ربوده شده، خاطر نشان کرد: در این زمینه یکسری اقدامات نظامی و سیاسی انجام شده که البته برخی از آن‌ها را نمی‌توان گفت، اما اقداماتی بین دو کشور در حال انجام است و در این زمینه باید با کشوری که اجازه داده تا این گروهک‌ها در خاکش فعالیت کنند، برخورد شود.

وی با بیان اینکه در این زمینه با طرف مقابل مکاتبه شده است، گفت: این سربازان خوشبختانه زنده‌اند و انشاءالله به زودی به جمع خانواده‌شان برمی‌گردند.

آخرین اخبار از افزایش مدت سربازی


معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح درباره افزایش طول مدت خدمت سربازی نیز تصریح کرد: افزایش طول سربازی بر اساس نیازی است که ما داریم و این نیاز ماست که طول مدت سربازی را تعیین می‌کند.

وی درباره آموزش‌هایی که به سربازان وظیفه برای حضور در نقاط صفر مرزی داده می‌شود نیز گفت: به این افراد آموزش‌هایی داده شده و گفته می‌شود اگر به گروگان گرفته شدند یا اتفاقی برایشان رخ داد، چه عکس‌العملی داشته باشند.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد کل نیروهای مسلح درباره اینکه چرا یک جوان ۱۸ ساله بدون هیچ گونه آموزشی پس از اتمام دوران دبیرستانش باید به صفر مرزی برود، گفت: این گونه نیست و این جوان سه ماه آموزش می‌بیند؛ البته قبول داریم که در این زمینه مقداری هم کوتاهی شده اما قطعا این طور نیست که بدون آموزش سرباز را به نقطه صفر مرزی بفرستیم.

حسنی سعدی درباره حقوق سربازان نیز خاطر نشان کرد: حقوق سربازان در مجلس تصویب شده و رقمی نیز به آنان تعلق گرفته است و این طور نیست که آنان دریافتی نداشته باشد اما تلاشمان بر این است که تا بر مبنای نیاز سرباز، حقوق وی پرداخت شده و دیگر برای تامین مخارجش به خانواده مراجعه نکند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین