کد خبر: ۲۳۱۸۴۴
تاریخ انتشار : ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۹
قهرمانی تراکتورسازی با تونی اولیورا و محبوبیت این روزهای این مربی موجب شد تا سوال این برنامه به انتخاب بهترین مربی خارجی لیگ ایران در دو دهه اخیر اختصاص داشته باشد که مخاطبان باید گزینه مورد نظر خود را از میان تونی، لوکا بوناچیچ، استانکو، مصطفی دنیزلی و زلاتکو کرانچار انتخاب می‌کردند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: هنوز هفته بیست و هفتم لیگ برتر به پایان نرسیده و این موضوع باعث شد تا بخش مهمی از برنامه نود شب گذشته به قهرمانی تراکتورسازی و گفت‌وگو با کاپیتان و سرمربی این تیم بگذرد اما بخش مهم و جنجالی نود جایی بود که علی کریمی و کمی بعد محمد مایلی‌کهن انتقادات تندی را علیه علی دایی، سرمربی تیم پرسپولیس مطرح کردند.

قهرمانی تراکتورسازی با تونی اولیورا و محبوبیت این روزهای این مربی موجب شد تا سوال این برنامه به انتخاب بهترین مربی خارجی لیگ ایران در دو دهه اخیر اختصاص داشته باشد که مخاطبان باید گزینه مورد نظر خود را از میان تونی، لوکا بوناچیچ، استانکو، مصطفی دنیزلی و زلاتکو کرانچار انتخاب می‌کردند.

حضور مرتضی اسدی، کاپیتان تیم تراکتورسازی در استودیوی نود بخش نخست حضور تراکتوری‌ها در برنامه نود بود. او در بخشی از صحبت هایش درباره الگوهای ورزشی اش حرف زد و گفت:«آقا یحیی و سهراب بختیاری زاده الگوهای من بوده اند.من الان 34 سال دارم و دوست دارم مثل این دو عزیز فوتبال بازی کنم.»

او که به گفته خودش در دوران حرفه ای فوتبالش فقط دو بار از زمین اخراج شده است درباره صحنه ای که در نخستین بازی لیگ مقابل پرسپولیس کارت قرمز گرفت حرف زد و گفت:«در آن صحنه بازی گره خورده بود،پنالتی هم داده بودیم،سر نصرتی شکسته بود و هزار و یک مشکل دیگر.در ضمن خیلی هم خوب بازی نکردیم.»

عادل از او درباره نقش مجید جلالی در قهرمانی تراکتورسازان در جام حذفی سوال کرد که اسدی گفت:«باید از جلالی هم تشکر کنم.ایشان تیم را بسته است،تا جایی که نمی شود نقش جلالی را نادیده گرفت.دیگر تصمیم باشگاه بود که ایشان را برکنار کردند.»

مصاحبه تند اسدی درباره بازی با پرسپولیس.خودش می گوید:«مصاحبه من صحبتی بود که با سید جلال داشتم.او از کوره در رفته بود.من نه بی احترامی به باشگاه پرسپولیس کردم نه به هواداران این تیم.سید جلال گفته بود تراکتوری ها زیر توپ می زنند که من هم جوابش را دادم.اگر نه من با سید در تیم ملی هم بازی بودم و او دوست من است.»

آیا بازیکنان تراکتورسازی تا به حال اعتصاب کرده اند؟اسدی در این مورد توضیح می دهد:«نه،ما بازیکنان مان از 40 درصد تا 70 درصد قرارداد هایشان را گرفته اند.»

در خلال صحبت‌های اسدی دو بخش از گفت‌وگوی گزارشگر برنامه نود با خولیو ولاسکو هم پخش شد. مربی دوست داشتنی تیم ملی والیبال ایران که جمعه ان هفته همکاری خود را با ایران قطع کرد. آرژانتینی بودن ولاسکو به اندازه کافی به فردوسی‌پور این بهانه را می داد که برای انجام یک گفت وگوی مفصل به سراغ او برود.

ولاسکو در پاسخ به این سوال که کدام مربیان فوتبال در جهان را بیشتر می پسندد گفت:«فرگوسن و گواردیولا.البته مورینیو هم مربی خوبی است.» او سپس درباره گواردیولا گفت:«زمانی که در برشا بازی می کرد با مربیان دیگر حرف می زد. از همان زمان دوست داشت که مربی فوتبال شود. او به من زنگ زد و مشاوره گرفت.زمانی هم که در اسپانیا مربی بودم او را در کشورش دیدم.دقیقا زمانی بود که گواردیولا اتوئو را با زلاتان معاوضه کرد.من با پپ ناهار خوردم و او گفت که باید از سه مربی آرژانتینی تشکر کند.یکی سزار منوتی که در جام جهانی سرمربی آرژانتین بود،یکی بیلسا و یکی هم ولاسکو.او می گفت من توانسته ام تاثیر زیادی رویش داشته باشم و چیزهای زیادی درباره مدیریت از من یاد گرفته است.من به این افتخار می کنم که گواردیولا این حرف را درباره من زده است.»

خبرنگار نود از او پرسید که بهترین بازیکن جهان از نظر او چه کسی است که ولاسکو بدون هیچ مکثی گفت:«مارادونا.»او سپس ادامه داد:«او برای من بهترین بود.اما الان مسی فوق العاده است.او را دوست دارم.مسی آدمی عادی است و خیلی فروتن.مردم دوستش دارند و ظاهر او اصلا شبیه به ستاره ها نیست.»

ولاسکو در بخش دیگری از حرف هایش درباره دربی تهران حرف زد و گفت:«هر وقت این دو تیم با هم بازی داشتند مجبور بودیم زمان تمرین را تغییر بدهیم.چون آنها در محل تمرین ما بازی داشتند و ترافیک می شد.فوتبال در همه جا یک جور است و همه به  این ورزش عشق می ورزند.آنها شب ها پشت درهای ورزشگاه می خوابند.»

اما چرا این چیزها در والیبال وجود ندارد؟ولاسکو در این مورد هم گفت:«فوتبال در همه جای دنیا محبوب است و مردم دوستش دارند.چون خودشان هم فوتبال بازی می کنند.والیبال هیچ وقت به سطح فوتبال نمی رسد.»

اگر در والیبال ایران و آرژانتین امروز با هم بازی کنند کدام تیم برنده خواهد شد؟«ایران.چون بهتر از آرژانتین هستند.آرژانتین افت کرده و به همین دلیل من دارم به آنجا می روم.»در فوتبال چطور؟ولاسکو در این مورد هم گفت:«آرژانتین قوی است اما من اگر مربی تیم فوتبال کشورم بودم به آنها می گفتم که حواسشان باشد.چون اصلا بازی آسانی ندارند.یک بار در جام جهانی به سوئد 6 بر یک باختیم.من همیشه از آن روز به عنوان فاجعه سوئد یاد می کنم.»

اگر قرار باشد نسخه ای به فوتبال ما بدهید برای اینکه خط حمله قوی آرزانتین را متوقف کنیم نسخه شما چیست؟«آرژانتین روی نیمکت هم بازیکنان خوبی دارد.اگر بازیکنی بد بازی کند نفر بهتری جای او را می گیرد.»

کدام تیم در جام جهانی قهرمانی خواهد شد؟سرمربی سابق والیبال ایران در این مورد هم حرف می زند و می گوید:«حقیقت این است که در جام جهانی تیمی که قبل از مسابقات شانس قهرمانی دارد،قهرمان نمی شود.در جام جهانی کره و ژاپن تیم بیلسا با 22 بازی و بدون باخت پا به جام جهانی گذاشت اما آنها در مرحله گروهی حذف شدند.در سال 1982 همه رسانه ها علیه ایتالیا بودند اما آنها قهرمان شدند.»

اما ایران چطور؟ آیا تیم ملی ایران می تواند به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی صعود کند؟ ولاسکو در این مورد هم گفت:«خیلی سخت است.گروه شما قوی است.به خصوص اینکه نیجریه هم در گروه شما است.آرژانتین به سختی توانسته نیجریه را ببرد.»

با پایان گفت‌وگوی فردوسی پور و اسدی و پخش بخش دوم گفت‌وگوی نود با ولاسکو تونی اولیورا به استودیو نود امد و گفت‌وگوی طولانی عادل با مربی گرم و صمیمی تراکتورسازی آغاز شد. وی در ابتدای صحبت هایش گفت: از هواداران تبریزی تشکر میکنم که ما را حمایت می کنند. با وجود مشکلاتی که داشتم بار دیگر به تراکتور بازگشتم و از این مسئله خوشحالم.

وی در مورد شهر تبریز و هواداران تراکتور گفت: تبریز شهر دوم من و هواداران تبریزی جزیی از خانواده من هستند و از در کنار آنها بودن لذت می برم.

تونی اولیویرا در مورد قهرمانی در جام حذفی خاطرنشان کرد: این قهرمانی را فراموش نمی کنم چرا که با این جام شادی را برای مردم تبریز به ارمغان آوردیم.

 گفت وگویی که با پخش تصاویر و ویدئوهای مختلفی از واکنش‌های عجیب و غریب تونی مدام قطع می‌شد و ترجمه بد مترجم همزمان موجب شد تا این گفةوگو بیش از حد طولانی و کشدار شود.

در خلال گفت‌وگو با تونی بود که بخشی از صحبت‌های تند و تیز علی کریمی علیه علی دایی و مسئولان وقت پرسپولیس پخش شدو صحبت‌های که بعد از قهرمانی کریمی با تراکتور بیان شد و در این هفته بخش‌هایی از آن در رسانه‌ها منتشر شده بود.

کریمی در بخشی از صحبت‌هایش گفت که شرط رویانیان برای قرارداد با دایی نبودن علی کریمی در تیم بود که دایی هم این شرط را به راحتی پذیرفت.   

کریمی در ابتدای گفت وگوی خود گفت: «آقای دایی در ابتدای درگیری‌شان با رویانیان خوب از من استفاده کردند. اما بعد از سه چهار ماه که قرار شد به اینجا بیان، بعدها به مدیر برنامه‌های من گفتند که رویانیان تنها شرط قرارداد دایی را نبودن من در تم تعیین کرده که دایی هم پذیرفته است.»

در این گفت وگو اشاره ای هم به اختلافات قدیمی دایی و کریمی و ماجرا پاس ندادن شد که کریمی در این خصوص حرف‌های بامزه‌ای مطرح کرد. بازیکن شماره هشت پرسپولیس در خصوص ریه اختلافات با دایی گفت «این طوری که نمی‌شود. اصلا نوع برخورد درست نیست.

به گزارش تابناک، از همدوره‌ای‌های ما مثل حسین کعبی و یحیی گل محمدی بپرسید. احترام باید متقابل باشد. اما برخورد این آقا درست نبود. گاهی اوقات به خاطر یک پاس سر بازیکن جوان داد می‌زد. کسی این چیزها را فراموش نمی‌کند اما الان آقایان با داد و بیداد کارشان را پیش می‌برند. شاید الان همه چیز بر وفق مراد باشد اما زندگی همیشه این‌طوری نمی‌ماند.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین