کد خبر: ۲۳۳۳۸۴
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۸
یک نماینده مجلس مطرح کرد،
نماینده خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصمیمات گذشته در نوع پرداخت یارانه درست نبوده است، افزود: این تصمیمات اشتباه چاره‌ای جز محدودیت در یارانه را باقی نگذاشت.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: در گذشته تصمیمی که برای نوع توزیع یارانه در کشور گرفته شد بسیار مضر و آسیب‌زننده بود.

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌گیری در خصوص پرداخت این چنینی یارانه ضربه مهلکی به اقتصاد کشور وارد کرد، افزود: طبق برنامه و سیاست‌گذاری‌ها، درآمد حاصل از یارانه‌ها باید صرف راه‌اندازی تولید، رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و همچنین ورود بخشی از این درآمدها به حوزه بهداشت و درمان کشور می‌شد.

رضایی تصریح کرد: ادامه مسیر با روند گذشته برای کشور مفید نبود چراکه زیرساخت این نوع توزیع، از گذشته فراهم نبوده است. تصمیم‌گیری‌های اشتباه گذشته راهی جز حذف یارانه به صورت کلی و یا محدودیت در پرداخت آن برای دولت باقی نگذاشته بود.

وی راه دوم را بهترین گزینه برای اجرای این برنامه اقتصادی در کشور دانست و گفت: دولت راه دوم را برگزید، به نحوی که اقشار غیرنیازمند از دریافت یارانه کنار روند و بهترین اقدام از سوی مردم این است که افراد متمول، خود، از دریافت یارانه انصراف دهند.

نماینده خمین اضافه کرد: بخشی از مردم نیز در بررسی‌ها حذف خواهند شد و پیش‌بینی می‌شود در اجرای فاز دوم یارانه‌ها، 40 درصد جمعیت کشور باقی بمانند و یارانه دریافت کنند.

رضایی با تأکید بر اینکه لازم است که چارچوب کار کاملاً برای مردم روشن شود و توضیحات مکفی ارائه شود، عنوان کرد: اینکه مسئولین از ابزاری همچون جریمه استفاده ‌کنند در شأن ملت نیست و لازم است که در نوع برخورد با مردم این روند اصلاح شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین