کد خبر: ۲۳۳۴۴۷
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۴
با توجه به افزایش حجم سفر در تعطیلات نوروز ،برای افزایش ظرفیت تردد در جاده های اصلی کشور، به منظور ارتقای ضریب ایمنی و ایجاد کشش و روانی ترافیک طرحی نوروزی از 26 اسفند تا 16 فروردین ماه اجرا می شود .
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس راهور، این در حالی است که در محورهای پرترافیک محدودیت های ترافیکی خاص به اجرا درآمده تا کشش ترافیکی در تمامی جاده ها ایجاد شود.

بر اساس این گزارش ،عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام طرح نوروزی در تمامی آزادراهها و بزرگراهها و محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

در تمامی محورهای برون شهری که در ایام طرح نوروزی ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می شود عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختنی و فاسد شدنی از این امر مستثنی است.

** جاده چالوس

- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج -چالوس ممنوع است و رفت و آمد انواع وسیله نقلیه در محور کرج -چالوس روزهای چهارم، هشتم، سیزدهم، چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم فروردین 93 از ساعت 12 تا ساعت سه بامداد روزهای بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسیله نقلیه از ساعت 15 تا سه بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج یکطرفه می شود.

- رفت و آمد انواع وسیله نقلیه از ساعت 17 تا 24 روز 12 فروردین از میدان امیرکبیر کرج تا دهانه شمالی تونل کندوان به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع است.

**جاده هراز


در جاده هراز نیز تردد انواع تریلر ممنوع بوده و تردد انواع کامیون و کامیونت به جز حاملین مواد سوختنی و فاسد شدنی از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد پنجم فروردین و از ساعت شش روز هفتم تا ساعت یک روز شنبه نهم فروردین و از ساعت 12 روز یازدهم تا ساعت 12 ظهر شنبه 16 فروردین از تهران به آمل ممنوع است.

همچنین رفت و آمد انواع وسیله نقلیه در محور هراز از ساعت 13 روزهای چهار، هشت ،14 و 15 فروردین تا یک بامداد روزهای بعد از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسیله نقلیه از ساعت 15 روزهای فوق تا یک بامداد روزهای بعد از آب اسک تا رودهن یکطرفه می شود.

**جاده فیروزکوه


این گزارش می افزاید:تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد روز پنجم فروردین و از ساعت شش روز پنجشنبه هفتم فروردین تا ساعت یک روز شنبه 9 فروردین ماه و از ساعت 12 روز دوشنبه 11 فروردین تا ساعت 12 ظهر روز شنبه شانزدهم فروردین از تهران به قائم شهر و مسیر برگشت ممنوع است .

**جاده قدیم قزوین- رشت

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملان مواد سوختنی و فاسدشدنی از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد روز پنجم فروردین و از ساعت 12 روز پنجشنبه هفتم فروردین تا ساعت یک روز شنبه نهم فروردین و از ساعت 12 روز دوشنبه 11 فروردین تا هشت صبح 16 فروردین از قزوین به رشت ممنوع است.

**محور قدیم ساوه- همدان

بر اساس این گزارش ، رفت و آمد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملان مواد سوختنی و فاسدشدنی از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت 1 بامداد روز پنجم فروردین ممنوع بوده و از ساعت 12 روز پنجشنبه هفتم فروردین تا 1 بامداد نهم فروردین و همچنین از ساعت 12 ، 11 فروردین تا ساعت 12 شانزدهم فروردین از ساوه تا سه راهی دخان و محور برگشت ممنوع است.

**جاده اردبیل - آستارا، اردبیل – سراب، خلخال به اسالم

این گزارش می افزاید:تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای یکم و دوازدهم تا پانزدهم فروردین در این محورها ممنوع است.

**جاده اردبیل - سرچم

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و روزهای اول و دوازده تا 15 فروردین در این جاده ممنوع است.

**جاده قوچان - مشهد، مشهد- نیشابور و سبزوار

بنا بر این گزارش ،تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و یکم و 12 تا 15 فروردین و همچنین از ساعت هفت تا 12 ظهر روز شانزدهم فروردین در این جاده ها ممنوع است.

**محور چمن بید - بجنورد - شیروان


تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و اول و 12 تا 15 فروردین و همچنین از ساعت هفت تا 12 ظهر روز 16 فروردین در این جاده ممنوع خواهد بود.

**محور بانه - سقز، سنندج- مریوان، مریوان- سنندج

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و اول و 12 تا 15 فروردین در این جاده ممنوع خواهد بود.

**جاده یزد- طبس

بر اساس اعلام پلیس راه تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت ، 28 اسفندماه تا ساعت 24 چهارم فروردین و همچنین از ساعت هفت صبح 11 فروردین ماه تا ساعت 24 روز جمعه 15 فروردین ممنوع است.

**جاده گلوگاه - گرگان - جنگل گلستان - چمن بید

بر اساس این گزارش ،تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و اول و 12 تا 15 فروردین و همچنین از ساعت هفت تا 12 ظهر روز 16 فروردین در این جاده ممنوع خواهد بود.

**جاده های اصلی استان بوشهر

تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت هفت ، 27 اسفند تا ساعت 24 پنجم فروردین ماه و همچنین از ساعت هفت صبح روز 12 فروردین تا ساعت 24 روز جمعه 15 فروردین ماه در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع است.

**محورهای اصلی استان اصفهان

این گزارش می افزاید: تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت هفت ، 27 اسفند تا ساعت 24 پنجم فروردین ماه و همچنین از ساعت هفت صبح روز 12 فروردین تا ساعت 24 روز جمعه 15 فروردین ماه در محورهای اصلی استان اصفهان ممنوع است.

**جاده گچساران - بهبهان، گچساران - نورآباد و یاسوج - بابامیدان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27 تا 29 اسفند و روزهای یکم و 12 تا 15 فروردین در این جاده ها ممنوع خواهد بود.

**محور سلفچگان- قم، جاده قدیم کاشان- قم و جاده قدیم تهران- قم


تهران انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای چهارم، پنجم و 13 تا 15 فروردین در این جاده ها ممنوع است.

**محور بندرعباس - سیرجان

این گزارش می افزاید: تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27 تا 29 اسفند و روزهای یکم و 12 تا 15 فروردین در این جاده ها ممنوع خواهد بود.

**جاده سیرجان - بافت

تردد انواع تریلر و کامیون به جز حاملان مواد سوختنی و فاسدشدنی از ساعت هفت تا 24 روزهای 12 تا 15 فروردین در این جاده ممنوع است.

**محور ایذه - شهرکرد

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 26 تا 29 اسفند و روزهای یکم و 12 تا 15 فروردین در این جاده ها ممنوع خواهد بود.

**جاده زابل - زاهدان، زاهدان نهبندان، زاهدان- خاش

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 15 تا 21 روزهای 27 تا 29 اسفند همچنین روزهای یکم، هفتم، هشتم، 14 و 15 فروردین در این جاده ممنوع است .

تردد انواع تریلر از ساعت 5 تا 22 روز چهارشنبه 13 فرودین از تمامی محورهای اصلی استان سیستان و بلوچستان ممنوع است.

**محدودیتهای جابه جایی محمولات ترافیکی

در ادامه این گزارش آمده است :جابه جایی محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور دریافت کرده اند از روز سه شنبه 27 اسفند تا پایان پنجم فروردین و همچنین از 12 فروردین تا پایان روز جمعه 15 فروردین ممنوع است.

برای روزهای ششم، هفتم ، 10 و 11 فروردین صرفا محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی بر اساس تشخیص مرجع صادرکننده، مجوز عبور محموله می گیرند.

بر اساس این گزارش ،محورهایی که ممنوعیت انواع وسیله نقلیه باربری در آنها انجام می شود رفت و آمد وسایل نقلیه از ساعت 24 تا هفت صبح روز بعد در این جاده ها مجاز است مگر اینکه به علت عذرهای فنی و ترافیکی با تشخیص رئیس پلیس راه استان امکان تردد وسیله نقلیه موقتا وجود نداشته باشد.

ورود تمامی خودروهای ترانزیت حمل مواد سوختی به داخل کشور از روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت هفت روز سه شنبه پنجم فروردین و همچنین از ساعت یک روز 12 فروردین تا ساعت 24 روز 15 فروردین ماه ممنوع است. این در حالی است که این خودروها در سایر ایام محدوده زمانی نوروز صرفا در ساعات روز مجاز به تردد هستند و در ساعات شب باید در محل های ایمن بین راهی توقف کنند.

در پایان این گزارش آمده است : تمامی محدودیتها در هر دو مسیر رفت و برگشت اعمال می شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین