کد خبر: ۲۳۳۵۰۸
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۶
همسر مرحوم سیداحمد خمینی گفت: ما می‌توانیم همکاری خوبی با دانشگاه در زمینه عرفان اسلامی و تأسیس رشته در این رابطه بویژه رشته عرفان امام خمینی (ره) داشته باشیم که البته سرفصل رشته‌های ارشد و دکترای این رشته تدوین شده است و همکاران من هم آمادگی کمک در این زمینه را دارند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش ایسنا، فاطمه طباطبایی در بازدید از دانشگاه آزاد واحد شاهرود و در جلسه‌ای که با حضور هیأت رئیسه این دانشگاه تشکیل شد، از فعالیت‌های گذشته فرهنگی در مجموعه این دانشگاه انتقاد کرد، افزود: در قسمت فرهنگی به این نتیجه رسیدند که فعالیت‌های انجام شده خوب و مفید نبوده یا نادرست بوده و در این راستا با افزایش بودجه فرهنگی درصدد این هستند که فعالیت‌های مثمر ثمری انجام گیرد و امیدواریم با افزایش این بودجه به 10 برابر، واحدهای دانشگاهی بتوانند فعالیت‌هایی در خور شأن انجام دهند و مثل گذشته به کارهایی نپردازند که اسمش کار فرهنگی بود اما حقیقتاً کار فرهنگی انجام نمی‌شد.

عضو شورای سیاستگذاری مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به رسالت سنگین دانشگاهیان در زمینه‌های فرهنگی خاطرنشان کرد: باید دید چقدر توانسته‌ایم به دانشجویی که وارد دانشگاه می‌شود تا زمان فارغ التحصیلی‌اش ارزش‌ها را بشناسانیم.

همسر مرحوم سیداحمد خمینی با اشاره به وجود دو عارف بزرگ یعنی شیخ ابوالحسن خرقانی و بایزید بسطامی در تاریخ شاهرود، گفت: باید در مورد طرز فکر و زندگی این دو عارف بزرگ بیشتر تحقیق کرد و اگرچه تفسیرهای گوناگونی از سوی افراد مختلف در مورد نظریات بایزید شده است، اما برخی از صحبت‌های وی امروزه قابل فهم شده و آنچه مسلم است، این است که جناب بایزید در حالتی قرار می‌گرفته که از خود رها می‌شده و می‌توانسته از محدوده مرزهای عقل فراتر رود و به مناطق ممنوعه دست یابد و حقایقی را کشف کرده و به زبان بیاورد. اگر برخی از کلمات این عارف پررنگ و روی آن بحث شود، می‌تواند جاذبه خوبی برای نسل جدید داشته باشد.

طباطبایی با بیان اینکه "جوانان ما زیر بمباران اطلاعات هستند"، اظهار کرد: سخن این بزرگان می‌تواند تلنگری باشد به ساحت وجودی، احساسات و عاطفه انسان و بدین ترتیب به خود بیاید و از هجمه‌ای که به او وارد شده است، نجات پیدا کند.

وی همچنین درباره راه‌اندازی شورای زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: پیشنهادی از طرف دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی داده شد و این به سبب خلائی بود که احساس می‌شد در دانشگاه آزاد فرصت‌های برابر بین خانم‌ها و آقایان در تمامی جنبه‌های موجود وجود ندارد. البته این درد کلان جامعه است و این نگاه تبعیض‌آمیز برای خانم‌ها وجود داشته و خانم‌ها نتوانسته‌ند در آنجایی که می‌توانند و شایسته خدمت هستند، ظهور پیدا کنند و در راستای مسائلی از این دست، این شورا به عنوان مشاوری برای رئیس دانشگاه تشکیل شد تا خلاءهای موجود را بررسی کند و تبعیضی که وجود دارد برطرف شود.

رئیس انجمن عرفان اسلامی با بیان خاطره‌ای از امام(ره) در دیدار با مسئولان حوزه علمیه قم، خطاب به مسئولان دانشگاه آزاد، گفت: ایشان در آن دیدار فرمودند به خانم‌ها بویژه در قسمت‌های علمی در کشور ما خیلی ظلم شده است و هیچ وقت فضای علم‌آموزی برای آنها وجود نداشته و من از شما می‌خواهم تا توان و قدرت دارید تلاش کنید این تبعیض رفع شود. بدین ترتیب این مسأله در ذهن من بود و دیدم که دغدغه آقای میرزاده هم هست و می‌خواهند این تبعیض را رفع کنند و تصمیم گرفتم در این راه قدم بگذارم.

رئیس شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه صحبت‌های خود، از مسئولان واحد دانشگاهی شاهرود خواست تا اگر شایستگی را نزد خانم‌ها دیدند، زمینه را برای ارتقاء آنها فراهم کنند.

وی افزود: اساسنامه‌ای را فراهم کردیم که بزودی در سایت مربوطه گذاشته می‌شود و طبق آن، اگر خانم‌ها در زمینه علمی هرگونه فعالیتی داشته باشند، می‌توانند معرفی شوند تا از طریق این شورا در جامعه مطرح شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین