کد خبر: ۲۳۳۶۴۳
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹
هر چند باید تا بامداد دوشنبه (به وقت ایران، شامگاه یکشنبه به وقت آمریکا) منتظر ماند و دید که آرای چهره های متخصص و حرفه ای صنعت سینما چیست، اما بررسی آرای به دست آمده از این نظرسنجی خالی از لطف نخواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در یک نظرسنجی که از سوی سایت سینمایی د رپ انجام شده مخاطبان این سایت با رای دادن به گزینه‌های اسکار در بخش‌های مختلف، شانس برنده شدن آنها را تخمین زده‌اند.

به گزارش مهر به نقل از د رپ، در حالی که شمارش معکوس برای مراسم اسکار هشتاد و ششم و معرفی برترین های سال 2013 در عرصه سینما آغاز شده، مخاطبان این سایت سینمایی با شرکت در این نظرسنجی، به برترین ها از نظر خود رای داده اند.

هر چند باید تا بامداد دوشنبه (به وقت ایران، شامگاه یکشنبه به وقت آمریکا) منتظر ماند و دید که آرای چهره های متخصص و حرفه ای صنعت سینما چیست، اما بررسی آرای به دست آمده از این نظرسنجی خالی از لطف نخواهد بود.

انتخاب مخاطبان چنین بوده است:

بهترین فیلم:

«12 سال یک برده» با کسب 37 درصد آرا در مکان اول قرار دارد. در مرحله بعد «جاذبه» با کسب 27 درصد در مرحله دوم قرار دارد و «کلاهبرداری آمریکایی» فیلم سوم منتخب مردم است. در این نظرسنجی «کاپیتان فیلیپس» هیچ امتیازی کسب نکرده است.

دیگر فیلم های رقیب این بخش «خریداران کلوپ دالاس»، «او»، «فیلومنا»، و «گرگ وال استریت» هستند.

بهترین کارگردان:

آلفونسو کوارون برای «جاذبه» 49 درصد آرا را کسب کرده است. در مرحله بعدی استیو مک کویین برای «12 سال یک برده» با کسب 18 درصد در مکان دوم و مارتین اسکورسیزی برای «گرگ وال استریت» و دیوید او راسل برای «کلاهبرداری آمریکایی» هر یک با 13 درصد به صورت مشترک در مکان سوم قرار دارند. کمترین شانس برای کارگردان فیلم «نبراسکا» یعنی الکساندر پین است.

بهترین بازیگر مرد:

متیو مک کاناهی برای «کلوب خریداران دالاس» با کسب 50 درصد آرا بیشترین شانس را از آن خود کرده است. چیوتل اجیوفور برای «12 سال یک برده» با 19 درصد در مکان دوم و لئوناردو دی کاپریو برای «گرگ وال استریت» با 17 درصد  در مکان سوم جای دارد.

دیگر رقبا کریستین بیل برای «کلاهبرداری آمریکایی» و بروس دارن برای «نبراسکا» هستند.

بهترین بازیگر زن:

کیت بلانشت برای «یاسمین آبی» با کسب 48 درصد در مکان اول جای دارد. پس از او ایمی آدامز با 23 درصد برای بازی در فیلم «کلاهبرداری آمریکایی» و ساندرا بولاک با کسب 17 درصد برای «جاذبه» دیگر شانس ها را به خود اختصاص داده اند.

دیگر رقبا مریل استریپ برای «آگوست: اوسیج کانتی» و جودی دنچ برای «فیلومنا» هستند.

بازیگر مکمل مرد:

جارد لتو برای «کلوب خریداران دالاس» با کسب 58 درصد در مکان اول قرار دارد. مایکل فاسبندر برای «12 سال یک برده» با 15 درصد در مکان دوم و بارخاد عبدی با 13 درصد در مکان سوم جای دارد.

بردلی کوپر برای «کلاهبرداری آمریکایی» و جونا هیل برای «گرگ وال استریت» دیگر رقبای این بخش هستند.

بهترین بازیگر زن مکمل:

لوپیتا نیونگ او برای «12 سال یک برده» با کسب 50 درصد شانس اول است. جنیفر لارنس برای «کلاهبرداری آمریکایی» با 31 درصد در مکان دوم و سالی هاوکینز برای «یاسمین آبی» با 8 درصد در مکان سوم است.

دیگر رقبا عبارتند از جولیا رابرتز برای «آگوست: اوسیج کانتی» و جون اسکوییب برای «نبراسکا»

بهترین انیمیشن:

«یخ زده» با کسب 68 درصد در مکان اول، «من نفرت انگیز 2» با 16 درصد در مکان دوم و «باد می خیزد» با کسب 9 درصد در مکان سوم قرار دارد.

دیگر رقبا عبارتند از «کرودز» و «ارنست و سلستین»

بهترین فیلم خارجی:

«زیبایی بزرگ» از ایتالیا با کسب 49 درصد در مکان اول، «شکار» از دانمارک با کسب 24 درصد و «عمر» از فلسطین با 10 درصد در مکان سوم قرار دارد.

«تصویر گمشده» از کامبوج و «چرخه شکسته فرو می افتد» از بلژیک دیگر رقبای این بخش هستند.

به جز این بخش ها در شب اهدای جوایز در 16 بخش دیگر نیز برندگان هر بخش معرفی خواهند شد که بهترین فیلمنامه اقتباسی و غیراقتباسی، بهترین فیلمبرداری، جلوه های ویژه، صداگذاری، موسیقی فیلم، ترانه فیلم، طراحی صحنه و لباس از جمله انها هستند. 

هشتاد و ششمین دوره مراسم اهدای جوایز آکادمی اسکار دوم مارس (۱۱ اسفند) در سالن «دالبی تیه ‌تر» هالیوود برگزار می ‌شود و الن دی جنرز به عنوان مجری در این مراسم حضور دارد. 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین