کد خبر: ۲۳۳۷۳۱
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۶
تروریسم نمی تواند ملت لبنان را بشکند، این ملت تصمیم گرفته است تا نه فقط از راه های سیاسی و امنیتی، بلکه با هنر به مقابله با تروریست های تکفیری بپردازد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: این پیام کسانی است که روز یکشنبه در ضاحیه جنوبی بیروت با «انفجار گل و رنگ» به مقابله با خودروهای بمب گذاری شده و تروریست های تکفیری انتحاری رفتند.

امروز به جای جولان مرگ، خودروهای بمب گذاری شده با باروت و دینامیت و تروریست های تکفیری انتحاری، این خودروهای مزین به گل های رنگارنگ و تابلوها و جوانان پرشوری بودند که در خیابان های ضاحیه جنوبی بیروت پیام زندگی دادند.

شهروندان لبنانی تاکید داشتند که پیام انفجار گل، به تصویر کشیدن اراده مردم لبنان برای زندگی و فرهنگ شادی است، مردمی که حق دارند زندگی کنند.

زندگی روز یکشنبه با «خبر فوری» انفجار خودروی بمب گذاری شده با گل زیر پل «حرقوص» در ضاحیه جنوبی بیروت شروع شد.

متهم این بار گروه های تروریستی تکفیری نبودند، بلکه «انجمن رنگ ها» بود که از دختران وپسران جوان لبنانی تشکیل شده است و خواستند تا ضاحیه جنوبی بیروت روزی را با شادی و سلامت سپری و آن را به تابلویی از رنگ های روحبخش تبدیل کنند.

امروز از ضاحیه جنوبی بیروت به جای صدای آژیر آمبولانس و آتش نشانی، به جای صدای مهیب انفجار، ضجه کودکان و زنان و... صدای زندگی و آوای ترنم موسیقی شنیده می شد و نقاشان جوان از کشورهای مختلف سرگرم کشیدن تابلوها بودند.

این نشاط و شادی همراه شعر و موسیقی و نقاشی فقط یک پیام به همه جهان داشت و آن اینکه مردم لبنان حق دارند زندگی کنند و شاد باشند.

رییس «انجمن رنگ ها» و مبتکر این برنامه هنری و فرهنگی که آن را با همکاری شهرداری منطقه حاره حریک برگزار کرد، گفت: مردم لبنان مدتی است بعد از انفجارها برای تماشای کشته ها و خرابی ها جمع می شوند، اما ما خواستیم که امروز برای دیدن انفجار رنگ و گل و شادی جمع شوند.

«محمد علوش» به رسانه ها گفت: امروز صدای بلند هنرمندان تجسمی، شعرا و نقاشان شنیده شد که همه ملت های جهان به ویژه لبنان را فراخواندند: بیایید و بر دیوارهای ضاحیه جنوبی بیروت تابلوی های دوست داشتن، امید، زندگی و محبت را ترسیم کنید.

وی افزود: پیام دیگر این همایش گل و رنگ به گروه های تروریستی تکفیری بود که مردم لبنان هرگز تسلیم خشونت و مرگ نمی شوند و زنده و مقاوم خواهند ماند.

شهروندان سوری حاضر در این مراسم تاکید داشتند که با مردم لبنان به ویژه ضاحیه جنوبی بیروت احساس همبستگی دارند و در رویارویی با منادیان خشونت و تروریسم در کنار آنها هستند.

پایگاه اطلاع رسانی لبنانی ˈالنشرهˈ به نقل از برخی از هنرمندان نوشت که برای اولین بار بوده است که به ضاحیه جنوبی بیروت آمده اند و آخرین بار نخواهد بود هر چند برخی درصدد ایجاد ترس در این منطقه هستند.

امروز ضاحیه جنوبی بیروت لباسی با رنگ های شاد برتن داشت تا ثابت کند فرهنگ تروریسم، مرگ، تکفیر و ویرانی هرگز بر فرهنگ شادی و زندگی چیره نخواهد شد و این همایش با این امید بکار خود پایان داد که دیگر لبنان شاهد انفجارهای تروریستی و انتحاری نباشد. امید که چنین باشد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین