کد خبر: ۲۳۳۷۵۶
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۳
امروز تیم مذاکره کننده به عنوان سرباز کشور عمل می کند و البته از آنجا که این یک جهاد و مبارزه در شکل و قالب خاص خود است، طبعاً حرکت در آن نیز شکل خاص خود را می طلبد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سید عباس عراقچی، معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای، سربازان کشور در حراست از منافع و مصالح نظام اسلامی هستند.

به گزارش مرکز خبر حوزه، عراقچی عصر روز یکشنبه در دیدار با مدیر حوزه های علمیه و معاونان مرکز مدیریت حوزه های علمیه اظهار کرد: حقیقتاً عرصه مذاکرات، عرصه سختی است و اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای به عنوان سربازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دفاع از منافع و مصالح کشور و نظام در عرصه دیپلماسی مشغول هستند.

وی با بیان اینکه ما در طول 35 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، همواره در خط مبارزه و جهاد علیه دشمنان و مستکبران بوده ایم، گفت: امروز تیم مذاکره کننده به عنوان سرباز کشور عمل می کند و البته از آنجا که این یک جهاد و مبارزه در شکل و قالب خاص خود است، طبعاً حرکت در آن نیز شکل خاص خود را می طلبد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای خاطرنشان کرد: همه ما سرباز نظام مقدس اسلامی هستیم در یک سنگر ولی به جهت نقش های متفاوتی که نظام به ما داده است هر کدام به شکلی و به نحوی به انجام وظیفه می پردازیم.

وی همچنین با بیان اینکه حضور در شهر مقدس قم، زیارت حرم کریمه اهل بیت(ع) و دیدار با علما و مسوولان حوزه، توفیقی برای او بوده است، افزود: قطعاً رهنمودها و توصیه های علما و مسوولان و مدیران حوزه های علمیه، ره توشه ارزشمندی برای ما در انجام هر چه بهتر ماموریت های دیپلماتیک در عرصه مذاکرات خواهد بود.

این دیدار در دفتر مدیریت حوزه برگزار شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین