کد خبر: ۲۳۳۷۸۵
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۴
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: روزنامه اعتماد نوشت:

در حالی که قرار است سحرگاه فردا فرزانه پای چوبه‌دار برود، خانواده او همچنان در تلاشند تا رضایت اولیای دم را برای بخشش جلب کنند. این تلاش‌ها در حالی است که پدر شوهر فرزانه اعلام کرد در تصمیمش برای قصاص عروس سابقش مصر است. در همین حال فرزانه پیش از انتقال به انفرادی آخرین خواسته‌اش را دیدن دخترش برای آخرین مرتبه اعلام کرد. به گزارش خبرنگار ما، فرزانه متهم است روز 10 بهمن ماه سال 86 شوهرش احمد را در

خانه‌شان در اصفهان به قتل رسانده است. او در مراحل مقدماتی بازجویی اتهام قتل را برعهده گرفت و گفت چون شوهرش به او تهمت می‌زد ناخواسته دست به چنین کاری زده است. در چنین شرایطی او با درخواست خانواده احمد از سوی قضات شعبه 17 دادگاه کیفری استان اصفهان به قصاص محکوم و این رای نیز در دیوان‌عالی کشور تایید شد.

طبق آنچه از قبل اعلام شده بود روز 13 بهمن ماه گذشته فرزانه در زندان اصفهان پای چوبه ‌دار رفت. در حالی که طناب ‌دار دور گردنش حلقه زده بود فرزانه گفت قاتل نیست و مردی به نام «الف» شوهرش را کشته است. التماس‌های او در آخرین لحظه‌ها کارساز شد و پدرشوهرش یک ماه به او فرصت داد تا قاتل اصلی را رسوا کند.

چند روز بعد فرزانه طی نامه‌یی به دادستان اصفهان جزییات بیشتری از ماجرای قتل شوهرش را شرح داد. او گفت دوست شوهرش وارد خانه شان شده و با تهدید او شوهرش را کشته و گریخته است. فرزانه گفت: «الف» ادعا کرد می‌خواهد احمد را بکشد و در ادامه همسرش را طلاق بدهد تا با من ازدواج کند. به دست و پایش افتاده بودم تا او را از تصمیمش منصرف کنم اما فایده‌یی نداشت. «الف» گفت چون تو بچه‌داری خانواده شوهرت قصاصت نمی‌کنند. او من را تهدید کرد اگر در این باره چیزی به کسی بگویم خودم و خانواده‌ام را می‌کشد. من هم از ترس اتهام قتل شوهرم را قبول کردم.

اظهارات فرزانه در حالی است که پدر شوهر او در گفت‌وگو با «اعتماد» از قطعی بودن تصمیمش صحبت کرد و گفت: قاتل باید قصاص شود و من روز اجرای حکم به زندان اصفهان می‌روم تا در مراسم اعدام قاتل پسرم حضور داشته باشم. من کاری به حرف‌هایی که زده می‌شود ندارم. دادگاه تعیین کرده که قاتل چه کسی است و او باید مجازات شود. هیچ بخششی هم در کار نیست.

از سوی دیگر مادر فرزانه نیز شرایط روحی دخترش را خیلی بد اعلام کرد و گفت آخرین خواسته او دیدن دخترش است. او به «اعتماد» گفت: قرار است دخترم را به انفرادی منتقل کنند. از ما خواسته‌اند برای دیدن او به زندان برویم. با این حال وقتی با فرزانه تلفنی صحبت کردم او گفت آخرین خواسته‌اش دیدن دخترش فاطمه است. این زن ادامه داد: دخترم شرایط خیلی بدی دارد و می‌گوید می‌خواهد برای آخرین مرتبه دخترش را ببیند. شاید با این کار او آرام شود. آخرین مرتبه‌یی که فرزانه دخترش را دید او فقط 2 سال داشت. بعد از این حادثه فرزانه به زندان افتاد و از دیدن دخترش محروم شد. حالا فقط دیدن فاطمه می‌تواند فرزانه را آرام کند.
.
مادر فرزانه درباره آخرین تلاش‌ها برای جلب رضایت اولیای دم گفت: ما همه تلاش‌مان را انجام می‌دهیم. در این مدت چند واسطه فرستاده‌ایم تا شاید پادرمیانی آنها نتیجه دهد اما تا به حال این کارهای نتیجه‌یی نداشته است. با این وجود سحرگاه سه‌شنبه هفته قبل از اجرای حکم من و شوهرم جلوی زندان می‌رویم و به دست و پای پدر شوهر فرزانه می‌افتیم تا شاید او به جوانی دخترمان رحم کند و او را ببخشد.دخترم در آخرین تماسی که با هم داشتیم گفت  می‌خواهد زنده بماند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین