کد خبر: ۲۳۳۸۵۷
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۶
نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، گفت: ما انتظار داریم با توجه به تنوع گیاهی و آب وهوایی که کشور دارد از نظر حفاظت از حیات وحش نیز در رتبه‌های برتر بین کشورهای جهان باشیم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مهرداد بائوج لاهوتی گفت: ایران بر اساس شاخص‌های بین‌المللی طی چند سال گذشته در زمینه مراقبت از محیط زیست 70 پله سقوط داشته و در حال حاضر نیز رتبه سوم را در زمینه قاچاق گونه‌های جانوری دارد که این اسف بار است.

او گفت: سازمان حفاظت از محیط زیست از نظر فرهنگی اقدامی برای آشناسازی مردم با اهمیت محیط زیست نکرده که صیدهای بی‌رویه پرندگان مهاجر گواه این موضوع است.

او با یادآوری تصمیم سازمان حفاظت از محیط زیست مبنی بر پیشنهاد ممنوعیت شکار به مدت 5 سال برای حیات وحش و 3 سال برای پرندگان، گفت: این تصمیم بسیار عالی بوده و به عنوان زمان تنفسی برای حیات وحش تلقی می‌شود.

بائوج‌لاهوتی گفت: تنها راهکاری که در حال حاضر می‌تواند به حیات وحش در چارچوب قانون کمک کند این است که اجاز شکار داده نشود.

او با بیان اینکه دادن مجوزهای شکار به افراد زمینه نابودی حیات جانوری را در کشور فراهم کرده است، گفت: کسی که در گذشته 5 روز اجازه شکار داشت 25 روز دیگر نیز به شکار اقدام می‌کرد که این به معنی نابودی حیات وحش در سایه بی‌توجهی مسئولان است.

به گزارش خانه ملت، عضو کمیسیون عمران در مجلس نهم، گفت: تنفس چندساله برای شکار واجب است و این خود می‌تواند به یک انقلاب فرهنگی برای آشنایی و حفاظت مردم از محیط زیست منجر شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین