کد خبر: ۲۳۴۰۶۸
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۴
آیت الله حیدری افزود: برخی می گویند که بعضی مشکلات اقتصادی در جامعه مانع از افزایش جمعیت شده است در حالی که بر اساس آمار اقتصادی، منابع داخلی کشور هم اکنون کفاف 150 میلیون نفر را می دهد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه سیاست کنترل جمعیت به تجدید نظر نیاز دارد گفت: میانگین جمعیت خانواده در کشور باید شش نفر باشد.

آیت الله محسن حیدری روزسه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، سیاست کنترل جمعیت بعد از جنگ تحمیلی مطرح شد و اجرای این سیاست تا دو سال کار درستی بود.

وی با بیان اینکه پس از آن ادامه این سیاست از سوی دولت وقت کار اشتباهی بود گفت: بر اثر ادامه این سیاست کنترل جمعیت در کشور به بحران جمعیت تبدیل شد و هم اکنون شاهد این هستیم که نرخ رشد جمعیت کشور در حال کاهش است و این برای آینده کشور مشکل آفرین خواهد بود.

امام جمعه موقت اهواز با ابراز نگرانی از روند رو به پیری جمعیت کشور افزود: برای جلوگیری از بحران پیری جمعیت در کشور باید به فکر راه حل و تجدید نظر در سیاست های کنترل جمعیت بود.

آیت الله حیدری بیان کرد: بحران اصلی کنترل جمعیت در آینده برای کشور خطر آفرین است و باید پیشاپیش به فکر راه حل هایی برای برطرف کردن این مشکل بزرگ در کشور باشیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش رشد جمعیت کشور به فرهنگی سازی نیاز دارد گفت: باید با انجام کارهای فرهنگی خانواده ها را به این باور برسانیم که کنترل جمعیت به ضرر کشور است و باید حد اعتدال رعایت شود.

این استاد عالی حوزه علمیه با اشاره به اینکه در بحث جمعیت افراط و تفریط هایی در کشور شده است گفت: در برخی از نقاط کشور شاهدیم که در برخی موارد خانواده ها تنها یک و یا دو فرزند دارند.

آیت الله حیدری افزود: برخی می گویند که بعضی مشکلات اقتصادی در جامعه مانع از افزایش جمعیت شده است در حالی که بر اساس آمار اقتصادی، منابع داخلی کشور هم اکنون کفاف 150 میلیون نفر را می دهد.

وی بر نقش دولت در افزایش جمعیت کشور تاکید کرد و گفت: در این راستا دولت نقش اول و اجرایی را دارد، زیرا بحث سیاست کنترل جمعیت توسط دولت اجرایی می شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: در قانون سال 72 تصویب شد که برای سال 85 تعداد خانواده ها به 4 نفر برسد در حالی که دولت وقت دراجرای این طرح آنقدر شتاب کرد که در سال 85 نرخ رشد جمعیت کشور به یک و شش دهم درصد رسید.

آیت الله حیدری افزود: در کنار دولت دستگاه های فرهنگ سازی و همچنین رسانه ملی نیز نقش قابل توجهی در تشویق خانواده ها در افزایش جمعیت دارند زیرا مسئله تک فرزندی سیاستی غلط است که باید اصلاح شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین