کد خبر: ۲۳۴۱۶۴
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۲
با موافقت هیئت وزیران علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی شد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: در جلسه امروز صبح هیئت دولت که به ریاست دکتر حسن روحانی رئیس جمهور برگزارشد علیرضا رشیدیان به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شد.به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در شرایطی که 7 ماه از آغاز فعالیت دولت یازدهم می گذرد سرانجام صبح امروز هیات دولت با انتصاب علیرضا رشیدیان به عنوان استاندار خراسان رضوی پرونده تعیین استانداران را بست.

در شرایطی صبح امروز پرونده انتصاب استانداران در دولت یازدهم بسته شد که عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این مسیر با مشکلات فراوانی رو به رو بود و به طور مثال نمایندگان مجلس بارها به دلیل انتصابات وی به دنبال طرح سوال از وزیر کشور و همچنین استیضاح وی بودند.

اما آنچه انتخاب استانداران در دولت جدید را از دولت‌های پیشین متمایز کرده است به چندین ملاک تعیین شده از سوی رییس جمهور در این خصوص باز می‌گردد. آنجا که حسن روحانی پیاپی بر انتخاب استاندارانی با فهم اقتصادی، در مشورت با ائمه جمعه هر استان و ارجح بودن نیروهای بومی بر غیربومی تاکید کرد.

وزیر کشور دولت یازدهم نیز در سخنانی در اولین کنفرانس مطبوعاتی اش به ویژگی استانداران دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: «نگاه اقتصادی، سابقه مفید، قبول داشتن برنامه‌های دولت، پاکدست بودن، داشتن قدرت تعامل مهم‌ترین خصوصیات استانداران منصوب من هستند.» رحمانی فضلی اما این را هم گفت که «در شرایط مساوی نیروهای بومی در اولویت هستند». امری که به نظر می رسد در تغییرات صورت گرفته تا به امروز تا حد زیادی مورد توجه قرار گرفته است و استانداران معرفی شده علاوه بر آنکه دارای سوابق اقتصادی هستند مورد تایید مجمع نمایندگان استان‌ها و ائمه جمعه نیز قرار دارند. بومی بودن نیز در بسیاری از گزینه‌های معرفی شده رعایت شده است. در مواردی نیز گرچه استانداران تعیین شده بومی نبوده‌اند اما از سوی مجامع استانی به دلیل قرابت‌های قومیتی یا سوابق کاری زیاد در آن استان‌ها به عنوان گزینه بومی تلقی شده‌اند.

در شرایطی که در فضای مجازی خبری از سوابق رشیدیان استاندار جدید خراسان رضوی مطرح نشده است سیدهاشم بنی هاشمی و و قاضی زاده هاشمی نمایندگان مشهد در گفت وگو با خبرآنلاین از سوابق اجرایی استاندار جدید اظهار بی اطلاعی کردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین