کد خبر: ۲۳۴۱۸۵
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۷
مسن ترین فرد جهان که یک پیرزن ژاپنی است در سال ۱۹۸۹ میلادی به دنیا آمده و تولد ۱۱۶ سالگی خود را جشن گرفته است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مسن ترین فرد جهان که یک پیرزن ژاپنی است در سال ۱۹۸۹ میلادی به دنیا آمده و تولد ۱۱۶ سالگی خود را جشن گرفته است.

به گزارش روزنامه تلگراف، "میسائو اوکاوا" پیرزن 116 ساله ژاپنی که مسن ترین فرد جهان به شمار می رود رمز اصلی عمر طولانی خود را تغذیه مناسب و خواب کافی در طول شبانه روز اعلام کرده است. اوکاوا در حالی امروز 5 مارس تولد 116 سالگی خود را جشن گرفته است که می گوید، تغذیه سالم و مناسب داشته و هر شب حداقل 8 ساعت می خوابد. وی تاکید کرد، "بخورید و بخوابید و در این صورت عمری طولانی خواهید داشت. شما باید یاد بگیرید که چگونه در راحتی و آسایش باشید."بر اساس این گزارش خانم اوکاوا اکنون پس از مرگ جیرئومون کیمورای 116 ساله که او نیز اهل ژاپن بود ظاهرا مسن ترین فرد جهان به شمار می رود. در ژاپن بیش از 54397 نفر نزدیک به 100 سال سن دارند. رئیس یک خانه بازنشستگی ژاپن که خانم اوکاوا 18 سال در آنجا زندگی کرده در این باره گفت، خانم اوکاوا سه وعده غذایی در طول روز میل می کند و مطمئن باشید که وی هر شب 8 ساعت می خوابد. غذای مورد علاقه وی نیز "سوشی" است.

خانم اوکاوا شادترین لحظات زندگی خود را ازدواج با یوکیو اوکاوا در سال 1919 میلادی و تولد سه فرزندش عنوان کرده است. یک پسر و دختر وی هم اکنون در قید حیات بوده و به ترتیب 94 و 92 سال سن دارند. خانم اوکاوا دردناک ترین لحظات زندگی اش را نیز مرگ شوهرش در ژوئن 1931 میلادی اعلام کرده است. میانگین عمر هر زن ژاپنی هم اکنون به بیش از 85/9 سال رسیده است. زنان بیش از 87 درصد افرادی را در ژاپن تشکیل می دهند که نزدیک به 100 سال عمر کرده اند. امید به زندگی در بین مردان ژاپنی نیز به 79/6 سال رسیده است.

به گزارش تسنیم، به اعتقاد کارشناسان سیستم بهداشت و سلامت پیشرفته ژاپن، حمایت از جامعه، تشویق به داشتن فعالیت های فیزیکی حتی در سنین کهنسالی از مهمترین عواملی است که مردم ژاپن زیاد عمر می کنند. داشتن رژیم های غذایی سالم به خصوص استفاده زیاد از ماهی، برنج، سبزیجات و میوه تاثیر زیادی بر این مساله داشته است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین