کد خبر: ۲۳۴۲۱۲
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۴
در حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی، توافقنامه پروفسور سمیعی و دکتر باقر لاریجانی برای تشکیل بورد بین المللی جهت ایجاد بستری برای همکاری های بین المللی و تأسیس دانشگاه مجازی آزاد اسلامی بین المللی در اروپا به امضا رسید.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: پروفسور سمیعی که به تازگی استادیار افتخاری دانشگاه آزاد اسلامی شد، عصر دیروز با رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای این دانشگاه دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار تلاش برای گسترش علم و دانش در ایران را وظیفه همه کسانی دانست که عرق دینی و ملی دارند و از امکانات مادی، معنوی و شخصیتی برخوردارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان چگونگی و چرایی تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی و شرح جلسه خویش با امام راحل در این خصوص، به دستاوردهای وسیع کمّی و کیفی این دانشگاه در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: موج تقاضای مردم برای تحصیل فرزندان شان، ما را مصمم به گسترش آن کرد، به گونه‌ای که کلاس‌های این دانشگاه در مساجد، مدارس و فضای های خالی ادارات آغاز شد و امروز تقریباً در همه شهرهای ایران بهترین ساختمانهای آموزشی را دارد.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی وجود 450 مرکز و واحد، 1میلیون و 700 هزار دانشجو، 52 هزار نفر استاد و مربی و فضاهای مناسب آموزشی، آزمایشگاهی، ورزشی، فرهنگی و رفاهی را از جمله امکانات و امتیازهای این دانشگاه دانست و گفت: افق آینده ما برای تقویت تحصیلات تکمیلی و تحقیقات دانشگاهی روشن است.

هاشمی رفسنجانی، توجه به طرحهای دانش بنیان را از برنامه های دیگر دانشگاه آزاد اسلامی خواند و گفت: باید با تجاری کردن طرح‌ها و ابتکارات و اختراعات دانشگاهیان، فاصله صنعت و دانشگاه را از بین ببریم، چون این دو مکمل همدیگر برای رونق اقتصاد می باشند.

آقای پروفسور سمیعی نیز با تأکید بر سابقه علم و دانش ایرانیان در تاریخ، گفت: عقیده من همیشه این است که غربی ها باید برای تحقیقات و مدارک علمی و پزشکی به ایران مراجعه نمایند.

وی با تأکید بر کارهای که آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام داده، گفت: خدمتی که شما به جامعه کرده اید، هنوز شناخته شده نیست و نسل های بعدی متوجه می شوند که چه کارهای بنیانی در زمان شما انجام گرفته است.

پروفسور سمیعی فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را سرمایه ارزشمند برای ایران دانست و گفت: مسؤولان دانشگاه این عده جوان را از خیابانها به دانشگاه آوردند که مطمئناً در آینده تاریخ، مایه سرافرازی ایرانیان هستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اقبال مردم در جریان نام نویسی شما برای انتخابات، نشان از محبوبیت و جایگاه والای شما در قلوب مردم دارد.

بر اساس این گزارش در ادامه این دیدار پروفسور سمیعی و دکتر باقر لاریجانی، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پزشکی و رئیس شورای راهبردی پزشکی، توافقنامه تشکیل بورد بین المللی جهت ایجاد بستری برای همکاری های بین المللی و تأسیس دانشگاه مجازی آزاد اسلامی بین المللی در اروپا را امضاء کردند و آیت الله هاشمی رفسنجانی در هامش این توافقنامه بر پیگیری این امر مهم برای ارتقاء آموزش کشور در حوزه پزشکی تأکید کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین