کد خبر: ۲۳۴۲۵۶
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۹
سید محمد خاتمی:
سایت جدید بنیاد باران همزمان با جلسه شورای عالی بنیاد باران با حضور سید محمد خاتمی و محمد رضا عارف و دیگر اعضای این بنیاد افتتاح شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: جلسه شورای عالی بنیاد باران به ریاست حجت الاسلام سید محمد خاتمی و دیگر اعضای شورای عالی از جمله محمدرضا عارف برگزار شد.

در این جلسه در ابتدا گزارش عملکرد سال 92 بنیاد توسط رسولی رئیس هیات مدیره تقدیم اعضای شورای عالی شد و در ادامه جواد امام مدیرعامل بنیاد رویکردهای جدید این بنیاد را تشریح کرد. حجت الاسلام سید محمد خاتمی در این جلسه اتخاذ رویکردهای نو به خصوص ایجاد مراکز مطالعاتی را از اولویت های کاری بنیاد باران در دوران جدید عنوان کرد.

تصویب بودجه سال 93 بنیاد باران و بررسی تراز مالی سال 91،و قرائت گزارش بازرس قانونی از دیگر موارد این جلسه بود.

پس ازخاتمه جلسه شورای عالی مراسم رونمایی از سایت جدید بنیاد باران با حضور آقایان خاتمی و عارف و دیگر اعضای شورا برگزار شد.

سید محمد خاتمی در این مراسم ضمن تشکر از مدیران پیشین و کنونی بنیاد باران که با وجود تنگناها، محدودیت ها و مشکلات چراغ این بنیاد را روشن نگه داشته اند گفت: «این بنیاد به قصد اعتلای فرهنگ عمومی و خدمت به مردم و انقلاب اسلام، به خصوص با نگاه به اجتماع و فرهنگ تاسیس شد و امیدواریم که در آینده و به خصوص با فضای مناسب تری که این روزها در کشور ایجاد شده شاهد فعالیت های گسترده تر بنیادها و نهادهایی که قصد خدمت به مردم دارند به خصوص بنیاد باران باشیم. همه ما وظیفه داریم که با تبادل آرا برای بالابردن آگاهی عمومی بکوشیم و مصونیت بیشتری در جامعه در برابر آسیب ها و مشکلاتی که وجود دارد ایجاد کنیم.»

رئیس دولت اصلاحات همچنین با اشاره به خلاء موجود در زمینه اطلاع رسانی در مورد فعالیت های باران افزود: «از جمله کمبودهایی که درعرصه فعالیت های باران وجود داشت زمینه و بستر اطلاع رسانی درست و ایجاد ارتباط با افکار عمومی و جامعه بود. هرچند بنیاد باران دارای سایت بود ولی فعالیت آن با مشکلاتی روبرو بود و هم از نظر محتوا و هم از منظر دامنه کار خود محدودیت هایی داشت. امروز با همت دوستان عزیز ما در هیئت مدیره و مدیریت جدید بنیاد و جوانان گرانقدری که قصد خیر و خدمت دارند شاهد افتتاح سایتی برای بنیاد باران هستیم که هم امیدوارم خلاء موجود را برطرف کند. این سایت هم از نظر کیفیت و هم ازمنظر دامنه کار بهتر از سایت پیشین است و امیدواریم با حضور اندیشمندان، متفکران، صاحبنظران و بخش‌های مختلفی که در جامعه ما هستند پویاتر و غنی تر شود.»

رئیس شورای عالی بنیاد باران با اشاره به ضرورت پیوند سایت بنیاد باران با اقشار مختلف اجتماعی افزود: «امیدوارم که با حضور و کمک دانشگاهیان، کارآفرینان و عوامل فعالیت های اجتماعی شاهد سایت پرباری باشیم که بتواند تامین کننده نیازهای جامعه ما باشد. انشاء الله با تنوعی که در این سایت هست و تلاشی که برای به روز بودن آن می شود بتواند جایگاه مناسبی را در عرصه اطلاع رسانی کشور داشته باشد و با ایجاد ارتباط میان حوزه های فرهنگی و اجتماعی در داخل و خارج کشور بتواند بستر مناسب تری برای آگاهی بیشتر برای جامعه ما ایجاد کند.»

به گزارش ایلنا، سید محمد خاتمی در پایان گفت: «امیدوارم بتوانیم در فضای ایجاد شده آنطور که شایسته و لازم است وظیفه خود را در خدمت به انقلاب، جامعه و مردم و به خصوص نسل جوانی که سرمایه های اصلی ما هستند به انجام برسانیم.»
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین