کد خبر: ۲۳۴۳۲۵
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۴
دزد شیطان صفت وقتی دختر وحشت زده به موبایل سرقتی اش زنگ زد پیشنهادی سیاه داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش شبکه ایران، همین تماس ها و پیامک های شوم کافی بود تا پلیس ورامین بتواند دو دزد خیابانی را ردیابی کند و یکی از آنان را به دام اندازد.

27 مرداد ماه سال جاری وقتی دختر جوان طعمه کیف قاپان پراید سوار شد به کلانتری 12 ورامین رفت و خواست دزدان کیفش دستگیر شوند. 

در این مرحله بازپرس «خرازانی» از شعبه سوم بازپرس دادسرای ورامین دستور داد تیمی از مأموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شرق تهران وارد عمل شوند.

کارآگاهان در گام نخست دختر جوان را تحت تحقیق گرفتند، وی گفت: ساعت هشت شب در خیابان 20 متری رسالت ورامین به سمت خانه می رفتم که جوانی از پشت کیفم را از دستم قاپید و به سمت پراید نوک مدادی که راننده جوانی پشت فرمان آن بود رفت و سوار بر آن پا به فرار گذاشتند. 

وقتی تیم پلیسی شنید دختر جوان چهره کیف قاپ را کامل دیده است، آلبوم مجرمان پیش روی دختر جوان قرار گرفت اما در این مرحله سرنخی از دزدان به دست نیامد.

تجسس های پلیسی به بن بست خورده بود تا اینکه دختر جوان نزد مأموران رفت و سرنخ جدیدی را در اختیار افسر پرونده قرار داد.

وی گفت: بعد از سرقت چند بار با گوشی موبایلم تماس گرفتم که خاموش بود، اما چند روز پیش دوباره اتفاقی با موبایلم تماس گرفتم و دزد جوان جواب تلفنم را داد.

وی افزود: پسر جوان وقتی فهمید من همان دختری هستم که کیفم را دزدیده است، پیشنهاد داد گوشی ام را برایم بفرستد و شرط گذاشت باید تسلیم نیت شیطانی اش شوم. دختر جوان که ترسیده بود، گفت: بعد از این تماس، دزد جوان بارها به شماره موبایل جدیدم پیامک های سیاه فرستاده است.

همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان در اقدام های ویژه ای دست به ردیابی تلفن موبایل جدید دختر جوان زدند و توانستند مخفیگاه دزد شیطانی را شناسایی کنند. 

روز 24 بهمن ماه سال جاری کارآگاهان در اقدامی غافلگیرانه «مهدی» را دستگیر کردند و این دزد 26 ساله در حالیکه شوکه بود، سعی داشت با ادعاهای دروغین، خود را بی گناه نشان دهد.

مهدی به مأموران گفت: مغازه میوه فروشی دارم و نیازی به پول دزدی ندارم که بخواهم کیف قاپی کنم.

وی که سعی داشت مسیر تحقیق را منحرف کند، وقتی مأموران گوشی سرقتی را در خانه اش پیدا کردند، به ناچار لب به اعتراف باز کرد و گفت: من دزد نیستم و روز سرقت پشت فرمان نشسته بودم که دوستم «امید» خواست در کنار خیابان توقف کنم و بعد از دقایقی با کیف زنانه ای که در دست داشت سوار خودرو شد و خواست با سرعت حرکت کنم. ترسیده بودم و بدون اینکه سؤالی کنم پا به فرار گذاشتم و از این سرقت تنها یک گوشی موبایل سهم من شد و وقتی آن را روشن کردم و صدای دختر جوان را شنیدم وسوسه شیطانی به جانم نشست و پشیمانم.** گفت وگو با دزد شیطانی

پسر جوان سر به زیر انداخته و مدام می گوید فقط یک اشتباه بوده است.

- ازدواج کردی؟

- یک سال است که با دختری عقد کرده ام و قرار بود بزودی با هم ازدواج کنیم.

- نامزدت خبر دارد دستگیر شده ای؟

- نمی دانم ولی فکر کنم با این اتفاق دیگر حاضر نباشد با هم زندگی کنیم.

- از امید خبر داری؟

- نه، بعد از سرقت دیگر وی را ندیدم.

- پراید برای خودت بود؟

- نه، برای «امید» بود و بعضی اوقات من پشت فرمان می نشستم.

- یعنی زمان سرقت؟

- نه، فقط یکبار این کار را کردیم.

- چرا به دختر جوان پیشنهادهای سیاه دادی؟

- «مهدی» اشک ریزان، اشتباه کردم باور کنید من دل و جرأت این کارها را ندارم.

- قبول داری که برای دختر جوان مزاحمت ایجادکردی؟

- اشتباه کردم.

- فکر می کردی دستگیر شوی؟

- نه، چون هیچ وقت دزدی نکرده بودم.

- پس گوشی دختر جوان چه بود؟

- «امید» گوشی را به من داد.

- به پول نیاز داشتی که دزدی کردی؟

- نه، مغازه میوه فروشی دارم و در آمدم خوب است.

- اعتیاد داری؟

- نه.

- حرف آخر؟

پشیمانم و اشتباه کردم و پیامک هایم تنها وسوسه شیطانی بود که برای دختر جوان می فرستادم.

بنابر این گزارش، در حالیکه تجسس ها برای دستگیری «امید» ادامه دارد، بازپرس خرازانی با تقاضای انتشار عکس «مهدی» خواست کسانی که گرفتار کیف قاپی های وی با پراید نوک مدادی شده اند به شعبه سوم بازپرسی دادسرای ورامین یا اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شرق تهران مراجعه کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین