کد خبر: ۲۳۴۳۷۷
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۹
پیش ازاین منابع خبری پاکستان گزارش دادند که درعملیات نیروهای سپاه مرزی این کشور در روز شنبه 11 تبعه خارجی ازجمله مرزبان ربوده شده ایرانی در مناطق ایالت بلوچستان نزدیک مرز با ایران آزاد شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان گفت: با مقام های ایرانی در ارتباط با یافتن پنج مرزبانان ربوده شده این کشور در تماس مستمر هستیم. اما ما هنوز مطمئن نیستیم که آیا مرزبانان ربوده شده به خاک پاکستان منتقل شده اند یا نه .

به گزارش شبکه خبر، خانم تسلیم اسلم، درساعات پایانی پنجشنبه درگفت وگو با خبرنگاران افزود: ما هنوز مطمئن نیستیم که مرزبانان ربوده شده به خاک پاکستان منتقل شده باشند.

یک گروهک تروریستی 17بهمن 92 پنج نفر از مرزبانان ایران را در منطقه ˈجکیگورˈ در شرق کشورمان گروگان گرفت و به خاک پاکستان انتقال داد.

پیش ازاین منابع خبری پاکستان گزارش دادند که درعملیات نیروهای سپاه مرزی این کشور در روز شنبه 11 تبعه خارجی ازجمله مرزبان ربوده شده ایرانی در مناطق ایالت بلوچستان نزدیک مرز با ایران آزاد شدند.

تسلیم اسلم درادامه افزود : عملیات جستجو به منظور یافتن مرزبانان ایرانی درایالت بلوچستان توسط نیروهای سپاه مرزی انجام گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان افزود : نشستی میان مقام های مرزی و دولتی دو کشور برگزار و اطلاعاتی در این خصوص از سوی دو طرف مبادله شد.

خانم تسلیم اسلم درباره ورود کشور سومی به موضوع تکمیل خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان گفت: این گزارش که کشور ثالثی به منظور اجرای این طرح ورود داشته باشد و یا اینکه فشاری را برروی این پروژه وارد آورد، وجود ندارد.

براساس قراردادی میان تهران واسلام آباد درسال 1389، مقرر شد که گاز طبیعی ایران از میدان پارس جنوبی دراستان بوشهر به بندر نوابشاه در جنوب پاکستان منتقل شود.

دراین قرارداد گازی که به خاطر برنامه نهایی امتداد آن تا هند، خط لوله صلح نام گرفته، ایران قرار است ازاواخر سال 1393 روزانه 21 میلیون و500 هزار مترمکعب گاز طبیعی به پاکستان صادر کند.

ˈسرتاج عزیزˈ مشاور ارشد نخست وزیر پاکستان درامنیت ملی وامور خارجی  در جمع نمایندگان مجلس ملی این کشور گفت که طرح انتقال گاز از ایران به پاکستان همچنان درفهرست اولویت های کاری دولت قرارداشته وبحث کناره گیری از این طرح تحت فشار آمریکا را رد می کنیم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین