کد خبر: ۲۳۴۸۱۰
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۱
رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با تکذیب خبر افزایش آمارمحرومان دو جنسیتی در فوتبال و فوتسال زنان از بازگشت حدود 5 نفر از 7 محروم شده به ترکیب تیم های شان خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: دکتر احمد هاشمیان افزود : در جریان اجرای دستورالعمل تعیین جنسیت هفت بازیکن فوتبال و فوتسال برای انجام اقدامات درمانی و پزشکی شناسایی شدند، البته این شناسایی بدان معنا نبود که آنان از جنس مخالف هستند ، بلکه بانوانی بودند که نیاز به انجام یکسری اقدامات پزشکی داشتند.

وی با بیان اینکه آمار دقیقی از تعداد افراد بازگشته به تیم های شان ندارد، افزود: فکر می کنم 5 نفر به پزشک مراجعه کرده و با حل مشکل به ترکیب تیم بازگشته اند و 2 نفر دیگر به پزشک مراجعه نکرده و فعلا درتیم حضور ندارند. قطعا آنان نیز پس از رفع مشکل به تیم های شان باز می گردند.

پیش از این هاشمیان به ایرنا گفته بود که با آغاز اجرای دستور العمل تعیین جنسیت در باشگاه های فعال در حوزه فوتبال و فوتسال ، 7 فوتبالیست و فوتسالیست زن از حضور در مسابقات محروم شده اند.

** باشگاه ها مکلف به انجام معاینات پزشکی هستند

هاشمیان درپاسخ به این سوال که چندی پیش اعلام کرده بودید که آیین نامه و دستور العمل تعیین جنسیت بانوان حاضر دررقایت های رسمی فوتبال و فوتسال به هیات ها و باشگاه ها ابلاغ شده آیا این موضوع اجرایی شده است ؟ گفت : این اقدام صورت گرفته است و هر ساله باشگاه ها و هیات ها مکلف به انجام معاینات پزشکی بازیکنان هستند.

وی اضافه کرد: به منظور ثبت سوابق پزشکی در باشگاه ها علاوه بر بانوان، ورزشکاران مرد هم معاینه پزشکی می شوند، امسال نیز به منظور نظارت به صورت رندوم به باشگاه ها و هیات ها سرکشی کرده و پرونده ها بررسی خواهد شد.

** تعیین جنسیت ابتدای فصل صورت می گیرد

هاشمیان در مورد اینکه نماینده ای از کمیته پزشکی در مسابقات لیگ زنان برای این منظور حضور خواهند داشت ؟گفت: آزمایشات و معاینات پزشکی در ابندای هر فصل انجام می شود ، طبق آیین نامه اگر یکی از مقامات اجرایی مسابقات شکایتی از تیم مقابل داشته باشد، شکایت به کمیته انضباطی اعلام می شود و این کمیته موظف به پیگیری مساله خواهد بود، در این خصوص نیازی به حضور نمایندگان کمیته در مسابقات نیست.

** ارزیابی تغذیه و جغرافیای محل مسابقات تیم ملی فوتبال

هاشمیان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که چه برنامه خاصی برای تیم فوتبال اعزامی به جام جهانی برزیل 2014 دارید؟،گفت : همچون سایر بخش ها کمیته پزشکی نیز وظایف خود را پیگیری می کند ، بخشی از ارزیابی وضعیت جسمی بازیکنان تیم ملی در اردو انجام شد و ادامه کارپس ازایام نوروزصورت خواهد گرفت.

وی توضیح داد : همچنین ارزیابی از شرایط جغرافیایی محل مسابقات تیم ملی فوتبال صورت خواهد گرفت تا به تناسب اقدامات پزشکی انجام گیرد.

رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال تصریح کرد که بحث تغذیه بازیکنان نیز در دستورکاراست واقدامات لازم در این زمینه به پزشک و مسوول مربوطه داده خواهد شد.

وی بابیان اینکه پیش بینی های لازم درخصوص واکسیناسیون بازیکنان نیز صورت گرفته است افزود:بمنظور حضوری قدرتمند و موفق در صورت نیاز آموزش هایی در زمینه فرم معاینات درمانی و بحث دوپینگ به بازیکنان تیم داده خواهد شد.

** در صورت نیاز آزمایش خون گرفته می شود

هاشمیان در خصوص اینکه گفته می شد برای پایان دادن به دوپینگ در لیگ برتر از بازیکنان به صورت اتفاقی آزمایش خون گرفته می شود اظهار داشت : فدراسیون فوتبال برای دومین سال پیاپی است که این اقدام را در لیگ برتر آغاز کرده است ، البته آزمایش خون همچون تست ادرار نیست که روزمره باشد در هیچ کجای دنیا چنین اقدامی مرسوم نیست ، ابزار تست موجود است و هر زمان موردی گزارش شده باشد این اقدام صورت می گیرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین