کد خبر: ۲۳۵۰۶۹
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۳
درباره سفر آقای روحانی به عربستان بعضی از رسانه‌ها اخباری را منتشر کرده اند که تایید نمی‌شود/آقای ظریف در سفری که به بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس و سپس کشورهای عربی داشتند مراتب ابراز تمایل برای حضور در عربستان را اعلام کردند که در آن زمان آمادگی وجود نداشت.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سخنگوی دستگاه دیپلماسی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران آمادگی خودرا برای ایجاد و گسترش روابط خود با همسایگان و کشورهای عربی اعلام می‌کند، خاطر‌نشان کرد: ما اولویت خود را در گسترش روابط با همسایگان برنامه ریزی کرده‌ایم که عربستان نیز از جمله این کشورها است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرضیه افخم در نشست خبری خود با خبرنگاران که صبح امروز در وزارت امور خارجه برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی براینکه با توجه به اینکه برخی از رسانه های خارجی مدعی شده اند که مقامات عربستان آقای روحانی رئیس‌جمهوری را به این کشور دعوت کرده‌اند و ایشان نیز در بهار سال آینده به این کشور سفر می‌کند و چندی پیش نیز آقای ظریف و آیت الله هاشمی رفسنجانی نسبت به سفر به این کشور ابراز تمایل کرده‌اند آیا مقامات ایرانی برنامه‌ای برای سفر به این کشور خواهند داشت، گفت: درباره سفر آقای روحانی به عربستان بعضی از رسانه‌ها اخباری را منتشر کرده‌اند که تایید نمی‌شود.

وی در خصوص ابراز تمایل محمدجواد ظریف برای سفر به عربستان اظهار داشت: آقای ظریف در سفری که به بعضی از کشورهای حوزه خلیج فارس و سپس کشورهای عربی داشتند مراتب ابراز تمایل برای حضور در عربستان را اعلام کردند که در آن زمان آمادگی وجود نداشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران آمادگی خودرا برای ایجاد و گسترش روابط خود با همسایگان و کشورهای عربی اعلام می کند خاطر‌نشان کرد: ما اولویت خودرا در گسترش روابط با همسایگان برنامه‌ریزی کرده‌ایم که عربستان نیز از جمله این کشورها است.

مرضیه افخم در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که صبح امروز در وزارت امور‌خارجه برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص انتشار اخباری مبنی بر تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران در پی سفر اشتون به تهران گفت: درباره تاسیس دفتر اتحادیه اروپا هیچ گونه بحثی مطرح نشده است.وی در خصوص دیدار مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا با برخی از فعالان حقوق زنان اظهار داشت: برای این دیدار هیچ‌گونه هماهنگی صورت نگرفته بود و ما نیز مراتب ناخرسندی خود را برای این دیدار به سفیر اتریش اعلام کردیم و سفیر اتریش نیز مطابق با موازین دیپلماتیک ابراز تاسف کرده است.

وی ادامه داد: بعد از مدت‌ها که روابط اتحادیه اروپا و ایران به خاطر فشارهای یک طرفه و ناعادلانه تحریم‌ها در حال گشایش است، با‌ید براساس موازین و چارچوب‌های دیپلماتیک رفتارها صورت گیرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره مفقود شدن هواپیمای مالزیایی و حضور دو سرنشین ایرانی در این هواپیما تصریح کرد: در درجه اول باید مراتب همدردی خود را با خانواده‌های مسافران و خدمه این هواپیما اعلام کنیم. بسیاری از کشورها با دلهره و نگرانی این مسئله را دنبال می‌کنند.

افخم با بیان اینکه اخباری در خصوص حضور چند ایرانی در این هواپیما را دریافت کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: در حال پیگیری این مسئله هستیم و مراتب پیگیری و نگرانی خود را به سفارت مالزی اعلام کردیم که آنها اخبار این مسئله را از مقامات مالزیایی دریافت کنند.

سخنگوی وزارت خارجه با تاکید بر اینکه ما مراتب اعلام آمادگی برای پیگیری این مسئله را به مقامات مالزیایی نیز انتقال داده‌ایم، اذعان داشت: در این مسئله بحث گذرنامه‌های جعلی و قاچاق انسان که از دغدغه‌های جدی ما است بار دیگر مطرح شد و امیدواریم در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب کنیم.
ادامه دارد...
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین