کد خبر: ۲۳۵۳۴۱
تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۵
احزاب می‌خواهند در کشور حضور داشته باشند
رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از گزارش اخیر سازمان ملل گفت: سازمان ملل دچار پوچی در دنیا شده و گزارش اخیر دبیرکل این سازمان مملو از حرفهای ناثواب و تهمت بود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: علی لاریجانی چهارشنبه شب در یادواره علامه دوانی در شهرستان کازرون فارس توضیح داد: تصور نمیشد دبیرکل سازمان ملل گزارشی اینقدر سست ارائه دهد و اینگونه تصور میشود که این گزارش از موساد و سیا گرفته و قرائت شده است.

لاریجانی ادامه داد: گاهی بحث موشکی ایران را مطرح کردند که پایه ای نداشت بنابراین روی پروژه حقوق بشر می خواهند با حیثیت ایران بازی کنند  و دعاوی بیهوده ای ازجمله اعدامها را مطرح می کنند در حالیکه به آنها گفته ایم از زمانی که ناتو در افغانستان مستقر شده تولید موادمخدر این کشور افزایش یافته و آنان باید پاسخگوی این قضیه باشند نه به اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در ایران اعتراض کنند وگرنه ما باید هم شهید بدهیم هم مورد تهمت قرار بگیریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کمی شرم در صحنه بین المللی بود سازمان مل که باید مشکلات جهان را حل می کرد دچار این پوچی سیاسی نمیشد زیرا قرار بود سازمان ملل برقرار کننده صلح در جهان باشد اما طی چند سال گذشته و جنگهایی که در منطقه به وجود آمد هیچ حرکتی انجام نشده است.

لاریجانی تصریح کرد: اگر به دنبال مشکلات حقوق بشر هستند باید کارهای آمریکایی ها را در زندانهای گوانتانامو و ابوغریب بررسی کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دلیلی وجود ندارد که دموکراسی در کشور ما همراه با فرهنگ بیهوده آنان باشد، ادامه داد: شما در یک کشور مسیحی هستید و یک دموکراسی با مشکلات خودش را ایجاد کرده اید و ما یک کشور اسلامی با نظام حقوقی هستیم، شما همجنسگرایی و به گونه ای وحشی گری مدرن را آزاد کرده اید و دلیلی ندارد چنین دموکراسی را ایجاد کنیم.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: امروز بیش از گذشته نیازمند رجال علمی هستیم که با شجاعت در حوزه تفکر اسلامی وارد شوند البته باید جهنده تر از گذشته حرکت کنند زیرا امروز چشم دیگر کشورهای مسلمان جهان نیز به ماست.

لاریجانی با بیان اینکه راه آینده باید در تفکر روحانیت باشد، افزود: جریانهای فکری اگر می خواهند در جامعه توانمند باشند باید راه روحانیت را دنبال کنند، ما با روشنفکری مخالف نیستیم اما برخی روشنفکران می خواهند جریانها را جایگزین جریان روحانیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه راه اصیل در حوزه علمیه مسیر روحانیت است، اضافه کرد: راه اصیل سیاست نیز در همین مسیر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احزاب می خواهند در کشور حضور داشته باشند و ما نیز با فعالیت احزاب هیچگونه مخالفتی نداریم، گفت: اصولگرا و اصلاح طلب نتوانستند تکیه گاه مناسبی برای رشد سیاسی کشور باشند زیرا نیازمند تشکلهای منظم هستیم و سیاستمداران جدا از سیاست نتوانستند نقش مثمر ثمر و قابل اعتماد برای آینده کشور داشته باشند.

لاریجانی تاکید کرد: اگر جریانهای سیاسی کشورخارج از دسته بندی بخواهند نگاه ملی داشته باشند باید تشیلات آنها به همراه روحانیت و مرجعیت باشد و تکامل جامعی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه هدایتگری جریانهای سیاسی باید با روحانیت باشد، ادامه داد: اگر جریانات سیاسی با نظارت اینان حرکت کنند، مورد اعتماد مردم نیز خواهند بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: توصیه من به سیاستمداران این است که به گذشته فکر کنند و اگر بخواهند حرکت موثر داشته باشد باید از روحانیت در مسیر حرکت خود بهره ببرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه علامه دوانی نیز گفت: علامه دوانی و برخی از دوستان، طی 70 سال اخیر جریان فکری در کشور ایجاد کردند که نمونه آن شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر بود  و تنوع بسیاری را نیز در نوشته های آنان شاهد  هستیم.

لاریجانی با اشاره به اینکه دلمشغولی های آنان نیز شبیه به یکدیگر است، اضافه کرد: پس از مشروطه یک جریان روشنفکری با گرایش غربی و مارکسیستی در جامعه حاکم شد و برای مقابله با چنین جریانی نیاز بود کتابهایی با افکار اسلامی و با زبان ساده در اختیار جوانان قرار گیرد که این بزرگان چنین کاری را انجام داده اند.

به گزارش مهر، لاریجانی در ادامه سفر به استان فارس فردا پنجشنبه  در برنامه یادواره شهداي غواص و آبي‌خاكي در شیراز حضور خواهد داشت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین