کد خبر: ۲۳۵۴۹۱
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۹
یک جامعه شناس از خریدهای نوروزی به عنوان یکی از سنت‌های زیبای ایرانیان یاد کرد و به افراد توصیه کرد: در خرید‌های نوروزی شرایط اقتصادی خانواده را در نظر بگیرند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: دکتر بهرام نوابی فر در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه نباید به خریدهای نوروزی برچسب تجمل گرایی زد، گفت: نوروز از گذشته‌های دور و در بین اقوام ایرانی به منزله نو بودن مطرح بوده و ایرانیان تلاش می‌کرده‌اند تا به حد توان خود با چهره‌ای نو و جدید به استقبال نوروز بروند.

این جامعه شناس کرمانشاهی از خرید‌های نوروزی به عنوان یک سنت پسندیده یاد کرد و گفت: این سنت امروزه به یک فرهنگ تبدیل شده است.

وی افزود: ایرانیان همیشه تاریخ برای خرید های نوروزی به بازار می‌رفته‌اند و این تجمل نیست، چرا که هر فرد بر اساس توان اقتصادی خود نسبت به خریدهای نوروزی اقدام می‌کند و طبیعتا افراد متمکن جامعه در خریدهای خود تلاش می‌کنند تا اجناس مرغوب تری را خریداری کنند.

نوابی فر با توصیه به پرهیز از افراط در خریدهای نوروزی، گفت: خانواده باید هزینه‌های خود را در سنخیت با درآمدهایش قرار داده و اگر هزینه ها بیشتر باشند چه بسا خانواده ناچار به استفاده از پس انداز‌های خود شود.

‌وی به افراد توصیه کرد در خریدهای نوروزی تمکن خانواده را مد نظر قرار دهند و خواسته‌های خود را با داشته‌های خود منطبق کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر خانواده‌ها بیش از داشته های خود هزینه کنند، در آینده با خسران اقتصادی مواجه خواهند شد که مشکلات خاص خود را دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین