کد خبر: ۲۳۵۵۰۸
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۰
رئیس کل گمرک ایران از تجهیز ۸ گمرک کشور به دستگاه‌های اشعه ایکس دروازه‌ای (کامیونی) برای جلوگیری از ورود قاچاق و مواد مخدر خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: مسعود کرباسیان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برنامه گمرک برای مبارزه با مواد مخدر و پیش‌سازه‌های آن، اظهار داشت:‌ گمرک بیش از توان خود امکانات و تجهیزات در گمرکات ایجاد کرده است.

رئیس کل گمرک تصریح کرد: اکنون 11 دستگاه اشعه ایکس دروازه‌ای (کامیونی) وجود دارد که نسبت به گمرکات دنیا بیشتر است، چون مبادی رسمی مشخص بوده، اما به لحاظ تعداد همسایگان و اطلاعات ناقص ترانزیت مجبور هستیم بسیاری از گمرکات را برای جلوگیری از ورود آن تجهیز کنیم.

وی با بیان اینکه کشور افغانستان 70 درصد مواد مخدر دنیا را تامین می‌کند، بیان داشت:‌ ایران میان کشورهای بازار صادرات و نیز تولید مواد مخدر قرار دارد و به همین دلیل گمرکات و مرز ما دارای اهمیت زیادی هستند.

به گفته رئیس کل گمرک کشور، در حال حاضر 8 ایکس ری دروازه‌ای در حال خریداری است و خریداری ایکس ری چمدانی و دستگاه‌های موادیاب نیز در حال پیگیری است.

کرباسیان تاکید کرد: 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید دستگاه‌های مربوطه است که در توان دولت بوده و امیدواریم که در سال آینده انجام شود.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921223000204#sthash.pSwJUgz2.dpuf

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین