کد خبر: ۲۳۵۸۱۹
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۶
روزنامه دیلی‌میل انگلیس گزارش داد خلبان هواپیمای مسافری مالزی ایرلاینز یکی از هواداران «انور ابراهیم» رهبر مخالفان دولت مالزی بوده و ۷ ساعت قبل از در اختیار گرفتن کنترل هواپیما در دادگاه جنجالی وی شرکت کرده بود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: روزنامه دیلی‌میل انگلیس گزارش داد خلبان هواپیمای مسافری مالزی ایرلاینز یکی از هواداران «انور ابراهیم» رهبر مخالفان دولت مالزی بوده و ۷ ساعت قبل از در اختیار گرفتن کنترل هواپیما در دادگاه جنجالی وی شرکت کرده بود.

به گزارش دیلی میل، پلیس مالزی در حال بررسی امکان ربوده شدن پرواز MH370 خطوط هوایی این کشور به خاطر دخالت داشتن مسائل سیاسی است.

دیلی میل گزارش داد که روز گذشته مطلع شده است که کاپیتان «زهاری احمد شاه» خلبان این هواپیما یکی از حامیان متعصب انور ابراهیم رهبر مخالفان دولت مالزی است و ساعتها قبل از اینکه هدایت بوئینگ 777 را در اختیار بگیرد در دادگاه جنجالی که ابراهیم در آن به 5 سال زندان محکوم شد حضور داشته است.مخالفان دولت مالزی می‌گویند که انور ابراهیم، رقیب اصلی حزب حاکم مالزی، قربانی بازیهای سیاسی حزب حاکم و اتهامات آنها شده است.

منابع آگاه پلیس مالزی می‌گویند که احمد شاه یک فعال سیاسی محلی بود و بیم آن می‌رود که تصمیم دادگاه او را عمیقا تحت تاثیر قرار داده است. او 7 ساعت بعد از این دادگاه که عصبانیت او را برانگیخته هدایت پرواز MH370 را در اختیار گرفته است.با این حال هنوز هیچ یک از مقامات مالزی این اخبار را رسما تایید نکرده اند.

روز گذشته بعد از کنفرانس خبری نجیب رزاق نخست وزیر مالزی و اظهاراتش مبنی بر اینکه سیستم فرستنده هواپیما عمدا خاموش شده است پلیس مالزی تمرکز خود را مجددا بر روی هویت و سابقه خدمه پرواز و مسافران تغییر داد. بلافاصله پس از اظهارات رزاق پلیس مالزی برای تفتیش و بازرسی به منزل خلبان این هواپیما هجوم برد.به گزارش فارس، در حال حاضر عملیات جستجو برای کشف اثری از این هواپیما به مناطقی غیر از دریای چین جنوبی که محل اولیه عملیات جستجو بود تغییر کرده است. گسترش محل جستجو پس از آن صورت گرفت که مشخص شد بعد از ناپدید شدن هواپیما از صفحه رادار موتورهای هواپیما به مدت 4 تا 7 ساعت روشن بوده و سیگنالهایی ارسال کرده است. این اخبار ابتدا تکذیب شد اما نخست وزیر مالزی روز گذشته احتمال آن را رد نکرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین