کد خبر: ۲۳۵۸۴۶
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۹
وی از اقداماتی در راستای توسعه و تنوع تولید نیز خبر داد و گفت: با یک شریک خارجی برای توسعه محصول مذاکره و قرار شده ایران خودرو بر روی پلت‌فرمی که رایگان در اختیارش می‌گیرد، دو خودروی سدان و «اس.یو.وی» تولید کند و در شبکه صادراتی آنها نیز قرار گیرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: سهامداران ایران خودرو با افزایش سرمایه این شرکت از 960 به 1530 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی در دو مرحله موافقت کردند.

در مرحله اول افزایش سرمایه از 960 به 1200 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی تصویب و مقرر شد و مرحله دوم افزایش سرمایه از 1200 به 1530 میلیارد تومان از محل مطالبات و آورده نقدی به هیات مدیره تفویض و مقرر شد ظرف مدت دو سال اجرا شود.

مجمع عمومی فوق‌العاده سهام‌داران ایران خودرو 21 اسفند ماه با حضور بیش از 68 درصد صاحبان سهام برگزار شد و پس از استقرار هیات رییسه در جایگاه، گزارش بازرس قانونی شرکت قرائت شد.

در هیات رییسه مجمع، صیدی به عنوان رییس و محمدرضایی، نماینده سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، صباغی نماینده شرکت سرمایه گذاری رنا، به عنوان ناظر و مهری معاون اقتصادی ایران خودرو، به عنوان دبیر انتخاب شدند. بخشنده نماینده سازمان حسابرسی به عنوان بازرس قانونی و لطفی نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار حضور داشتند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در مجمع عمومی فوق‌العاده به پرسشهای سها‌مداران پاسخ و به آنان اطمینان داد که هیات مدیره حافظ منافع سهام‌داران است.

هاشم یکه‌زارع در خصوص فروش سهام بانک پارسیان که از سوی یکی از سهام‌داران مطرح شد، گفت: ایران خودرو از هفت سال پیش مایل به فروش سهام خود در بانک پارسیان بوده است، اما این تمایل تنها 50 درصد قضیه را شامل می‌شود و عملی شدن این تصمیم بستگی به مشتریانی دارد که می‌خواهند این سهم را خریداری کنند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بر تمرکز منابع مالی ایران خودرو بر تولید و صنعت تاکید کرد و گفت: در این راستا سایتهای تولیدی سمنان و آذربایجان و یک ملک در خیابان اسفندیار تهران در شش ماه اخیر به فروش رسیده‌اند.

وی از اقداماتی در راستای توسعه و تنوع تولید نیز خبر داد و گفت: با یک شریک خارجی برای توسعه محصول مذاکره و قرار شده ایران خودرو بر روی پلت‌فرمی که رایگان در اختیارش می‌گیرد، دو خودروی سدان و «اس.یو.وی» تولید کند و در شبکه صادراتی آنها نیز قرار گیرد.

یکه‌زارع در ادامه از نهایی شدن قرارداد با یک شریک آسیایی تا دو سه روز آینده خبر داد و گفت: خودروساز شدن اگر در حد شعار باقی بماند، همان اتفاقی خواهد افتاد که در اثر تحریمها افتاد.

وی افزود: با توان قطعه سازان ایرانی می‌توانیم ضمن توسعه برند ملی 20 درصد در بازار شرکای غربی و 10 درصد در بازار شرکای آسیایی شریک شویم و 70 درصد محصولات از برند ملی خودمان باشد، که این هدف نیازمند حمایت سهامداران است.

وی بر عزم هیات مدیره در حفاظت از منافع سها‌مداران تاکید کرد و گفت: هدفهای ایران خودرو یک شبه عملی نمی‌شود و زمان می‌برد، اما در بخش 70 درصد برند ملی آینده روشنی را در پیش رو داریم.

مدیرعامل ایران خودرو از لزوم حمایت قطعه سازان تابعه ایران خودرو سخن گفت و اظهار کرد: این قطعه سازان با 30 تا 40 درصد ظرفیت کار می‌کردند اما لازم است تا رسیدن به صد در صد ظرفیت و ایجاد سود برای سهامداران حمایت شوند.

یکه‌زارع با بیان این که سایتهای تولیدی تحت فشارهای غیر متعارف در سالهای گذشته ایجاد شده و منابع مالی ایران خودرو را قفل کرد، تاکید کرد: بر اساس تصمیم هیات مدیره، دیگر هیچ سایت مونتاژی در استان ها ایجاد نخواهد شد.

بعد از اتمام مجمع عمومی فوق‌العاده و تصویب افزایش سرمایه ایران خودرو، جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده برای انتخاب اعضای هیات مدیره تشکیل شد.

در این مجمع، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان مدیریت صنعتی، شرکت تعاونی کارکنان سازمان گسترش و نوسازی ، شرکت پیشگامان بازرگانی گلیار و شرکت سازه و ساختمان ایرانیان به عنوان اعضای حقوقی هیات مدیره انتخاب شدند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین