کد خبر: ۲۳۵۹۰۴
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۴
یک عضو شورای شهر تهران با اعلام هشدار درباره سوء استفاده سودجویان و جاعلان برگ معاینه فنی خودرو گفت: از نیروهای نظارتی در حوزه معاینه فنی خودروها تقاضا کردیم که مراکز معاینه فنی را تحت نظارت خود درآورند و دست جاعلان را در چاپ برچسب معاینه فنی کوتاه کنند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اقبال شاکری در گفتگو با مهر با اشاره به افزایش مراجعات مردمی به مراکز معاینه فنی خودرو در روزهای پایانی سال گفت: این نیاز شهروندان است که به این مراکز مراجعه می کنند؛ هر ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال شدت مراجعات به مراکز معاینه فنی بیشتر می شود.

وی در ادامه با انتقاد نسبت به سوء استفاده برخی از سودجویان در روند انجام معاینه فنی تصریح کرد: از طرفی با توجه به مراجعه بیش از حد مردم به مراکز معاینه فنی در این ایام سودجویان و جاعلان برگ معاینه فنی خودرو وارد بازار می شوند و سعی می کنند به طور غیرقانونی در روند انجام معاینه فنی خودرو مشکل ایجاد کنند.

شاکری تاکید کرد: ما به طور جدی نسبت به سودجویی جاعلان در روند معاینه فنی خودروها هشدار دادیم و اعلام کردیم که این اقدام علاوه بر تشدید آلودگی هوا تهدیدی جدی برای ایمنی صاحبان خودروها و جان سایر شهروندان است.
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع نظارت معاینه فنی خودروها از لحاظ کلان بر عهده شهرداری است که به عنوان سیاست گذار در این بخش محسوب می شود لذا با توجه به اینکه ستاد مراکز معاینه فنی خودروها یکی از واحدهای اقماری زیر نظر شهرداری به شمار می رود باید به طور جدی بر عملکرد این مراکز نظارت کند و نسبت به مقابله با سودجویان نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

شاکری با بیان اینکه معاینه فنی خودرو از حقوق شهروندان به شمار می رود گفت: همچنین نیروهای ناجا و بازرسی کشور نیز باید در بحث نظارت و مقابله با سودجویان وارد شود.

عضو کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر تهران در خصوص نظارت شورای شهر بر مراکز معاینه فنی نیز گفت: شورای شهر به طور صد در صد موافق مکانیزه شدن و پیشرفت مراکز معاینه فنی است و اقدامات لازم را در این رابطه انجام می دهد اما پلیس راهور ناجا نیز همانطور که در بحث گواهینامه و نداشتن بیمه جدی است باید در مورد نداشتن معاینه فنی خودروها نیز ورود کرده و این موارد را کنترل کند. از طرفی شورا نیز همه این اقدامات را حمایت می کند و ردیف ها و اعتبارات لازم را برای ستاد معاینه فنی در نظر می‌گیرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین