کد خبر: ۲۳۵۹۴۹
تاریخ انتشار : ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۲
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: صندوق پارک‌های فناوری باید به قدری رشد کنند که بتوانند وام‌های کوچک 50 تا 100 میلیونی را سریع پرداخت کنند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری با تاکید بر اینکه یکی از اهداف معاونت علمی و فناوری تقویت صندوق پارک‌های فناوری بوده است، گفت: صندوق پارک‌ فناوری پردیس باید به قدری توسعه یابد که بتواند وام‌های کوچک 50 تا 100 میلیونی را سریع پرداخت کند و شرکت‌های دانش بنیان برای اخذ چنین وامی دچار بروکراسی‌های مرسوم نشوند.

ستاری با تاکید بر اینکه از روز آغاز مسئولیت در این معاونت یکی از اهداف اصلی تقویت صندوق پارک‌های فناوری در راستای کمک به تجاری‌سازی بوده است گفت: حاضریم هرچقدر لازم باشد صندوق این پارک‌ها را حمایت کنیم تا برای پرداخت وام‌های کم بهره به شرکت‌های نوپا در حوزه فناوری توسط صندوق این پارک‌ها در کمترین زمان ممکن آمادگی داشته باشیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اجرایی شدن تفاهم نامه این معاونت با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا کردیم که در یکی از مواد آن قرار بر این شد که پارک‌های فناوری میزان 3 درصد از درآمد صادرات خود را بتوانند برای مقوله زیرساخت‌هایشان استفاده کنند.

همچنین در این مراسم صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملی با اشاره به اینکه در همین مدت کوتاه معاونت علمی و فناوری کارهای بزرگی انجام داده است، گفت: یکی از این کارها تقویت و راه‌اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی بوده است که سرمایه آن تا 20 برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش فارس، رئیس صندوق توسعه ملی با تاکید بر اینکه رقم حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان نسبت به برنامه‌های پیش‌رو و میزان توقعات از این شرکت‌ها اندک بوده است، گفت: دولت باید در صدد افزایش چندین برابری این بودجه باشد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین