کد خبر: ۲۳۶۱۲۲
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۴
بورس اوراق بهادار تهران بار ديگر رشد خود را از سر گرفته‌است و در روزهاي پاياني سال با افزايش شاخص به استقبال بهار مي‌رود. بازار سهام، روز گذشته در سومين روز پياپي از هفته جاري به رونق خود ادامه داد تا شاخص اين بازار با رشد 614 واحدي به رقم 78 هزار و 430 واحد دست یابد و بازده 106 درصدي از ابتداي سال را براي سرمايه‌گذاران به ارمغان آورد. تداوم رشد بازار سرمايه به تشكيل صف‌هاي خريد منجر شده و در كنار آن ورود شركت‌هاي جديد، انگيزه سهامداران را براي حضور در بازار تقويت كرده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: بورس اوراق بهادار تهران روز گذشته سلسله روزهاي مثبت خود را ادامه داد تا به‌رغم بازگشايي نماد مپنا شاخص با رشد 79/0 درصدي مواجه شده و با 614 واحد افزايش به 78 هزار و 430 واحد برسد. به اين ترتيب بازار در 3 روز گذشته با 4/2 درصد رشد مواجه شده است. بر اين اساس بازدهي سالانه بازار به 106 درصد رسيد.

به گزارش دنیای اقتصاد، در بازار ديروز معامله‌گران در شرايطي فعاليت خود را شروع كردند كه جو مثبت به وجود آمده در بازار و بازگشت انگيزه در ميان سرمايه‌گذاران به تشكيل صف‌هاي خريد در بازار مواجه شد. اين امر در شرايطي بود كه صف‌هاي خريد نمادهاي تازه وارد به بازار نيز باعث تقويت انگيزه سهامداران حقيقي شده است. در اين شرايط اعلام عرضه اوليه فولاد ارفع در روز چهارشنبه- آخرين روز كاري سال 92-نيز بر انگيزه معامله‌گران افزود.

فولاد ارفع كه بخش عمده سهام آن متعلق به شركت‌هاي بورسي نظير چادرملو، معادن و فلزات، سرمايه‌گذاري‌هاي اميد و ملي است با عرضه خود موجب شد اكثر اين نمادها به صف خريد برسند.
انتظار مي‌رود با توجه به P/E گروه فولادي عرضه ارفع در قيمت مناسبي صورت گيرد.

در بازار ديروز در گروه تجهيزات نماد مديريت پروژه‌هاي نيروگاهي ايران مپنا بازگشايي شد كه با افت قيمت ناشي از عدم تغيير سود شركت براي سال آينده مواجه شد. مپنا كه در بخش عمده دوره افت بازار متوقف بوده و از اصلاح قيمتي دور بود با استقبال معامله‌گران مواجه شد. بازگشايي نماد مپنا با صف خريد نيروگاه عسلويه توام شد. در همين شرايط وزير نيرو با بيان اينكه وضعيت واگذاري نيروگاه‌ها در گذشته يك شيوه غلط و ناصحيح بوده است، گفت: در صورت تصويب مجلس، خصوصي‌سازي نيروگاه‌ها اصلاح و به شيوه صحيح و منطقي صورت مي‌پذيرد.

به ‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، حميد چيت‌چيان ادامه داد: در طرح ارائه شده، تمام نيروگاه‌ها بايد به يك شركت تبديل شوند تا زماني كه اين شركت‌ها واگذار مي‌شوند اگر نيروگاهي بدهي دارد، بدهي و اموال آن با هم واگذار شود.

وي افزود: همچنين بايد اين امكان وجود داشته باشد كه بخشي از سهام نيروگاه‌ها براي كاركنان وزارت نيرو و نيروگاه‌ها نگهداري شود. به‌گفته وي، شركت‌ها بايد در بورس واگذار شوند تا قاعده مالكيت اين تاسيسات حياتي كشور وسيع شود.

در گروه بانكي ديروز بانك صادرات عرضه‌هاي سنگيني را تجربه كرد كه بخشي از آن ناشي از فروش سهام وثيقه يك بدهكار بانكي بود. بخشي از اين عرضه را براساس شنيده‌ها سرمايه‌گذاري خوارزمي خريداري كرده است.

در گروه دارويي ديروز شركت سرمايه‌گذاري دارويي تامين با 290 ميليارد تومان سود، براي هر سهم در سال مالي منتهي به 31 ارديبهشت 93 مبلغ 847 ريال سود خالص پيش‌بيني كرده و اين در حالي است كه دوره 9 ماهه را با تحقق زيان يك ريالي به پايان رسانده است.
«تيپيكو» كه گزارش اخير خود را با تعديل مثبت 14 درصدي به بازار ارائه كرده، سود هر سهم تلفيقي گروه را در سال مالي مذكور مبلغ 998 ريال اعلام كرده است.

در گروه پتروشيمي ديروز فرابورس براساس شنيده‌ها پتروشيمي عظيم شهيد نوري بروزيه را پذيرفت تا اين شركت در بهار 93 به روي تابلو برود. در مجموع بازار ديروز بازاري مثبت بود كه در آن شاخص با رشد 614 واحدي به رقم 78 هزار و 430 واحد رسيد تا سطح 78هزار واحد را مجددا باز پس بگيرد.
ارزش معاملات نيز ديروز در بورس 312 ميليارد تومان بود تا معاملات فرابورس ارزش كل معاملات به 521ميليارد تومان برسد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین