کد خبر: ۲۳۶۳۲۷
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۱
رئیس ستاد دیه کشور با اشاره به مرگ 6 هزار نفر در 5 نوروز گذشته گفت: اگر صاحبان خودرو درست رانندگی کنند کسی که برای تحویل سال جدید به مسافرت می رود چنین اتفاق تلخی برای نمی افتد. به اعتقاد ما مساجد مکان خوبی برای چنین آموزش هایی هستند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رئیس ستاد دیه کشور از آزادسازی 1000 زندانی غیر عمد خبر داد و گفت: در طرح آزادسازی هر روز یک زندانی که از دهه فجر آغاز شده است تاکنون 990 زندانی غیرعمد آزاد شده اند که تاهنگام تحویل سال این عدد به بیش از 1000 نفر خواهد رسید.

اسدالله جولایی در گفتگو با مهر با بیان اینکه ستاد دیه متولی آزادسازی زندانیان غیر عمد و غیر کلاهبرداری است گفت: ما دو رسالت را که پیشگیری و درمان است دنبال می کنیم. در حوزه آموزشی و فرهنگسازی مسئولیت ها به دوش شورای فرهنگ عمومی کشور است که بیش از 27 دستگاه در آن عضو هستند که یکی از آنها مساجد اند.

جولایی با بیان اینکه با اطلاع رسانی و آموزش سبک درست زندگی می توان بسیاری از جرایمی که منجر به زندان می شود را کاهش داد گفت: اگر مردم یاد بگیرند درست رانندگی کنند یا در معاملاتشان با قوانین آشنا باشند یا دختر و پسری که قصد ازدواج دارند از تعهداتشان آگاه باشند قطعا ورودی زندانها به حداقل می رسد.

رئیس ستاد دیه کشور با اشاره به  مرگ 6 هزار نفر در 5 نوروز گذشته گفت: اگر صاحبان خودرو درست رانندگی کنند کسی که برای تحویل سال جدید به مسافرت می رود چنین اتفاق تلخی برای نمی افتد. به اعتقاد ما مساجد مکان خوبی برای چنین آموزش هایی هستند.

جولایی  با اشاره به پیشنهاد سه جوان در مسجد سادات اخوی که در خیابان ایران است برای تلاش مساجد در جهت آزادسازی زندانیان غیر عمد گفت: ما در زندانها بحث فرهنگ سازی ، آموزش و پیشگیری از وقوع جرایم غیرعمد را دنبال می کنیم و همچنین با کمک خیرین در جهت آزاد سازی زندانیان اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی ادامه داد: طی دو هفته گذشته در شش مسجد حضور پیدا کرده که این طرح در سال جدید دنبال خواهد شد و از مدیران سراسر کشور درخواست کرده ایم در مساجد حاضر شوند و به مردم نمازگزار سبک زندگی را آموزش دهند.

جولایی با اشاره به طرح آزادسازی زندانیان غیر عمد در دهه فجر گفت: در این دهه طرح آزادسازی روزی یک زندانی را دنبال کردیم که ستادهای دیه کل کشور در این 10 روز 350 زندانی را آزاد کردند. این در طرح ادامه پیدا کرد و تا آغاز سال 93 ، هزار زندانی را آزاد می کنیم  که از این میان 172 زندانی توسط خیرین آزاد شده اند.

به گفته جولایی 10 امتیاز حج به ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان اهدا شده همچنین ورزشکاران و هنرمندان نیز با مراجعه به این نهاد بانی خیر برای آزادسازی تعدادی از زندانیان شدند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین