کد خبر: ۲۳۶۳۹۵
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۳
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به رصد تأخیر پروازهای نوروزی با تلاش بازرسان سازمان هواپیمایی و الزام خطوط هوایی به اختصاص هواپیمای پشتیبان، گفت: هر گونه افزایش نرخ پرواز داخلی ممنوع است و با دلالی بلیت برخورد جدی می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: علیرضا جهانگیریان افزود : امسال هیچ افزایشی در نرخ بلیت پروازهای داخلی اعمال نشده است و هر گونه افزایش قیمت ، غیر قانونی است و قابل پیگیری خواهد بود.

وی در باره تمهیدات سازمان هواپیمایی کشوری برای سفر‌های نوروزی اظهار داشت: طرح نوروزی امسال در بخش حمل و نقل هوایی همانند دیگر مدل‌های حمل و نقلی، از 25 اسفند آغاز شده است و تا 15 فروردین ادامه دارد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد : در حال حاضر 150 فروند هواپیما عملیات جابه‌جایی مسافران نوروزی را انجام می‌دهد که معادل 22 هزار صندلی پرواز است.

جهانگیریان با اشاره به برنامه‌ریزی سازمان هواپیمایی کشوری برای افزایش کیفیت خدمات در طرح نوروزی گفت : تلاش می کنیم در دوره نوروز پروازها با کمترین تأخیر انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم با ایجاد فاصله مناسب میان پروازها ، از انتقال تأخیر یک پرواز به پرواز دیگر تا حد امکان جلوگیری شود.

وی افزود : همچنین میز پاسخگو در فرودگاه‌های کشور مستقر شده است تا در صورت بروز هر گونه تأخیر پرواز، نماینده خطوط هوایی به مسافران پاسخگو باشد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: بازرسانی از سازمان هواپیمایی کشوری تعیین شده‌اند که در نوروز در فرودگاه‌ها مستقر هستند و تأخیرها را به صورت ساعتی رصد می‌کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: امسال به همه ایرلاین‌ها تأکید کردیم حتماً هواپیمای پشتیبان و جایگزین در ایام نوروز برای خود پیش بینی کنند.

جهانگیریان افزود: سازمان هواپیمایی کشوری به صورت روزانه پیش‌بینی هواپیمای جایگزین در شرکت‌های هواپیمایی را رصد می‌کند و این شرکت ها موظف هستند هواپیمای پشتیبان خود را به نمایندگان سازمان معرفی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برنامه‌ریزی کردیم  ترافیک اطراف فرودگاه‌ها به ویژه محورهای منتهی به فرودگاه مهرآباد کاهش یابد و از پلیس راه نیز قدردانی می‌کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: همچنین با نیروی انتظامی هماهنگ شده است برخورد قانونی با سودجویانی که در فرودگاه اقدام به فروش غیر قانونی بلیت می‌کنند انجام شود، ضمن آنکه بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری نیز در دوره نوروز در فرودگاه‌ها، فروش غیر قانونی بلیت را رصد و با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از مسافران خواست در صورت مشاهده یا برخورد با چنین سودجویانی پلیس فرودگاه را در جریان بگذارند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین