کد خبر: ۲۳۸۶۹۳
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۰۰:۴۸
رییس جمهوری درنخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی درسال جدید ، از این شورا به عنوان پرچمدار مسایل فرهنگی یاد کرد وخواستار حرکت ملموس در جهت تحول فرهنگی در کشور شد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، اهمیت و تأثیر فرهنگ، برتحول اقتصادی، ایجاد عزم ملی و یکپارچگی و دستیابی به مدیریت جهادی را مورد تاکید قرار داد وگفت: اهتمام به امور فرهنگی به منظور رفع نگرانی بزرگان کشور و متدینین باید دراولویت همه دستگاه ها و ارکان نظام قرار گیرد.

رییس جمهوری تاکید کرد: انقلاب اسلامی بر مبنای دین وفرهنگ شکل واوج گرفت و تکیه ما باید همواره بر تحول فرهنگی باشد تا عزم ملی، تحرک اجتماعی، افزایش وجدان کاری و مدیریت جهادی شکل گیرد.

دکتر روحانی برتأثیر متقابل اقتصاد وفرهنگ بریکدیگر تاکید کرد وگفت: دولت در سال گذشته به قول خود در متوقف کردن اسب سرکش تورم عمل کرد و در سال 1393 نقشه راه خود را برای ایجاد اشتغال ومتوقف کردن بیکاری به ویژه در میان قشر تحصیل کرده کشور ترسیم کرده است.

رییس جمهوری دربخش دیگری ازسخنانش بااشاره به موضع دولت درقبال قطعنامه فاقد ارزش پارلمان اروپایی، مستمسک قرار دادن این قطعنامه برای هیاهو و طرح نقدهای سیاه علیه دولت در حوزه سیاست خارجی را نادرست ارزیابی کرد وگفت: نقد دلسوزانه، ترویج اخلاق اسلامی، پرهیز ازدروغ وتوهین از مفاهیم مورد نظر رهبر معظم انقلاب در تأکید بر مقوله فرهنگ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، وی ضرورت اجماع و یکصدایی درمسایل مرتبط با منافع ملی را خاطر نشان کرد و با طرح نکاتی پیرامون اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها، خواستار تلاش همه بخش های نظام برای پرهیز از التهاب و استقرار آرامش در جامعه شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین