کد خبر: ۲۳۸۷۶۹
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۴
پرونده هاي بسياري براي شهرک سازي ها و ساخت مجموعه هاي تجاري و تفريحي مانند پديده شانديز، شهرک تماشا در بومهن و مزرعه محموديه تشکيل و براي بررسي به شوراي عالي حفظ حقوق بيت المال معرفي شده که ادامه ساخت پروژه پديده شانديز موقتا متوقف و شهرک تماشا تخريب شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: خراسان نوشت: رئيس سازمان امور اراضي وزارت جهاد کشاوري اعلام کرد: قباد افشار در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: بررسي، کشف و برخورد با پروژه ها و طرح هايي که از نظر حفظ اراضي ملي داراي مشکلات قانوني هستند يا زمين خواري به شمار مي روند در دستور کار سازمان امور اراضي به عنوان ارگان حاکميتي که وظيفه  حفظ اراضي ملي و کشاورزي را دارد، قرار گرفته است.

افشار تصريح کرد: برخي طرح ها مانند شهرک تماشا که حق اجازه ساخت وساز در منابع ملي و کشاورزي را نداشته اند به صورت کامل متوقف و ضمن جريمه مجري طرح، پروژه به صورت کامل تخريب شده است اما برخي ديگر از پرونده ها مانند پديده شانديز به دليل انجام ندادن مراحل اداري و پرداخت نکردن حقوق بيت المال به صورت موقت متوقف شده اند.

در اين ارتباط نظر رجب زاده شهردار شهر شانديز را جويا شديم که وي اعلام کرد، پروژه پديده شانديز نه تنها متوقف نشده بلکه به شدت در حال کار است. 

وي بيان داشت: بحث پروژه پديده شانديز در رابطه با ساخت و ساز يک موضوع داخل استاني است و مديران استان خراسان رضوي بايد اعلام موضع کنند نه جهاد کشاورزي. شهردار شانديز اضافه کرد: موضوع پديده شانديز به استانداري خراسان رضوي، سازمان مسکن و شهرسازي اين استان و شهرداري شانديز مربوط مي شود.

 وي از اين که به قول او هر از چند گاه برخي ها در صدد ايجاد جو رواني براي اين پروژه هستند به شدت انتقاد کرد و گفت: وزارت جهاد کشاورزي و سازمان اراضي اصلاً جايگاه قانوني براي اظهارنظر در مورد پديده شانديز ندارد. وي تأکيد کرد: پروژه هم اکنون جريان دارد و در حال اجرا است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین