کد خبر: ۲۳۸۸۶۸
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۸
رییس بنیاد مسکن خبر داد
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران با تاکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: ما جزو سازمان‌هایی هستیم که مدنظر مقام معظم رهبری است و باید امسال با صرفه‌جویی و عملکرد انقباضی پیش برویم.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: علیرضا تابش درمراسمی به مناسبت سالروز افتتاح حساب 100 امام(ره) و تاسیس بنیاد مسکن اظهار کرد: سال پیش رو بسیار حساس است زیرا سالی است که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری مورد توجه قرار گرفته است و ما جزو سازمان‌هایی هستیم که مدنظر مقام معظم رهبری است.

وی ضمن قدردانی از زحمات همه دست اندرکاران بنیاد مسکن که در طول این سال‌ها خدمات خوبی انجام داده‌اند افزود:‌ ما در این بنیاد امیدواریم که امسال سال رونق اقتصادی باشد و امسال را سال صرفه جویی و عملکرد انقباضی مدنظر داریم و به هر شکلی قناعت و صرفه جویی در راستای کار خود قرار خواهیم داد.

تابش در ادامه با بیان اینکه افزایش مبلغ وام خرید مسکن روستایی در حال پیگیری است و تلاش می‌شود این مبلغ در سال جاری افزایش یابد گفت: محور فعالیت‌های بنیاد مسکن بخش‌های عمران روستایی، بازسای مسکن روستایی، مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر، مسکن محرومین و خیرین مسکن‌ساز و عمده فعالیت‌ها با محوریت خدمت در روستاها و اقشار کم درآمد است.

وی با اشاره به ویژگی‌های انجام فعالیت‌های بنیاد مسکن افزود: اولین ویژگی فعالیت‌ها مبتنی بر مشارکت عمومی مردم است و با تسهیلاتی ارزان قیمتی که از بانک‌ها دریافت می‌کنیم خدمت رسانی‌ها انجام خواهد شد. در ادامه نیز با اعتبارات دولتی و کمک‌های خیرین امیدواریم ادامه مدیریت نیروها به صورت کاملا جهادی صورت گیرد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران درباره طرح هادی و عمده فعالیت‌های عمران روستایی گفت: در زمینه عمران روستایی عمده فعالیت‌ها در طراحی و اجرای آتی روستایی است؛ به طوری که تاکنون برای 30 هزار و 940 روستا که بالای 20 هزار خانوار و با جمعیت پنج میلیون و 547 هزار خانوار زندگی می‌کنند طرح هادی تهیه شده است.

وی افزود: تاکنون در 13 هزار و 446 روستاها یعنی 35 درصد روستاهای کشور طرح هادی اجرا شده است.

تابش با بیان این‌که هر ساله از دو طریق استانی و ملی اعتبارات را تامین می‌کنیم، تصریح کرد: در سال گذشته طرحی که برای اعتبارات ملی و استانی مصوب شد 676 میلیارد تومان بود که از این رقم 38 درصد یعنی 255 میلیارد تومان دریافت شده است.

رییس بنیاد مسکن همچنین درباره تامین اعتبارات بانکی گفت: اگر مابقی اعتبارات بانکی در اختیارمان قرار گیرد تا پایان سال 93 پروژه‌ها را به اتمام می‌رسانیم.

وی یادآور شد: اعتبارات معادل 7850 میلیارد تومان بوده که تاکنون 6640 میلیارد تومان را از بانک دریافت کرده‌ایم.

رییس بنیاد مسکن افزود:‌ در مورد مسکن شهری غیر از مسکن مهر حدود 4000 واحد مسکونی را به اتمام رساندیم و در حال حاضر 15 هزار واحد ناتمام وجود دارد که باید امسال به پایان برسد.

وی اظهار کرد: در مقوله مسکن شهری در دو بخش کار می‌کنیم که یکی مسکن مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر است و در این زمینه 348 هزار واحد برای احداث در این شهرها با بانک عقد قرارداد منعقد شده که از این تعداد 260 هزار مورد آن پایان یافته و تحویل داده شده است و مابقی نیز پیشرفت فیزیکی معادل 70 درصد دارد.

تابش در مورد بحث مسکن خیرین مسکن‌ساز نیز اظهار کرد: 28 هزار واحد در حال اجراست که 8500 واحد آن تمام شده و برنامه این است که امسال 12 هزار واحد دیگر را تحویل دهیم.

به گفته وی بودجه‌ای که در قانون امسال بسته شده معادل 5.2 برابر پارسال یعنی 1300 میلیارد تومان است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران درباره فعالیت‌های بنیاد در زمینه عمران روستایی و شهری اظهار کرد: در این بخش دو میلیون و 700 هزار سند روستایی صادر کردیم و در شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز صدور سند شهری آغاز شده است.

تابش با اشاره به بازسازی واحدهای مسکونی، تجاری و سایر تاسیساتی که در سال گذشته در معرض آسیب بودند، گفت: در سال گذشته 9 سانحه داشتیم و جمع کل واحدهای آسیب دیده 42 هزار واحد مسکونی بود که همه را تحت پوشش تامین اعتبار بردیم و برای بازسازی در این 9 سانحه 829 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که 610 میلیارد آن تامین شد.

وی با بیان برنامه‌های محوری بنیاد مسکن انقلاب تصریح کرد: مسکن روستایی یکی از برنامه‌های محوری بنیاد است که از سال 84 آغاز شده و تا سال 92 هم ادامه داشته است؛ به طوری که یک میلیون و 398 هزار عملیات بهسازی مسکن روستایی انجام شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران افزود: اعتباری که در این مدت تامین و جذب شده معادل 12 هزار و 314 میلیارد تومان بوده که با این رقم 303 هزار واحد بازسازی و نوسازی شدند.

به گزارش ایسنا؛ تابش در پایان افزود: در نظر داشتیم سالی 200 هزار واحد مسکونی در طول یک دوره 10 ساله نوسازی کنیم. همچنین در سال 93 تاکید روی روستاهایی که آسیب پذیری جدی‌تری دارند است که این امر با کمک مردم محقق می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین