کد خبر: ۲۳۹۲۸۲
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۵
رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از افزایش 9 میلیارد دلاری منابع صندوق طی چهار ماه گذشته خبر داد و گفت: سیاست جدید صندوق ناظر بر برقراری توازن منطقه ای، تمایز در اعطای تسهیلات مالی به مناطق محروم و مناطق توسعه یافته، تغییر رویکرد از اعطای وام به پروژه های کوچک به سوی پروژه های متوسط و بزرگ و اصلاح سیاست گذاری ها و حرکت در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش روز یکشنبه ایرنا، سیدصفدر حسینی در دیدار با سفیر آلمان، با اشاره به سوابق اعضای جدید هیات عامل این صندوق در عرصه ها و نهادهای موثر بین المللی اعم از سازمان خواروبار جهانی و کشاورزی و بانک جهانی، گفت: سوابق بین المللی قابل توجه اعضای جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی که با حکم رئیس جمهور منصوب شده اند، حاکی از رویکرد دولت تدبیر و امید و مدیریت صندوق توسعه ملی برای برقراری ارتباط با مجامع بین المللی و ورود به بازارهای جهانی است.

حسینی با تأکید بر تامین منابع مالی برای سرمایه گذاران خارجی تا سقف 50 درصد هزینه پروژه و تمایل به حضور سرمایه گذاران آلمانی در ایران، گفت: بهبود سطح روابط تجاری و صنعتی و سرمایه گذاری دو کشور از طریق استفاده از منابع مالی صندوق توسعه ملی، به نفع دو طرف است.

وی همچنین بر ضرورت استفاده بهینه از زمان و برنامه ریزی برای تقویت روابط بین بخش های خصوصی ایران و آلمان تأکید کرد.

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی در ادامه با تأکید بر منع قانونی برخورداری دولت و شرکت های دولتی از تسهیلات صندوق توسعه ملی، گفت: طبق قانون، صندوق توسعه ملی مجاز به اعطای وام تنها به بخش های تعاونی و خصوصی است.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه ملی، حسینی در عین حال با بیان اینکه دولت یازدهم دارای نگاه توسعه ای و برنامه محور است، گفت: هسته مرکزی تلاش صندوق توسعه ملی، تقویت بخش خصوصی است و دولت امکان دست اندازی به منابع صندوق را ندارد و حتی در مورد اجرای پروژه های دولتی هم فقط به پیمانکار بخش خصوصی مجری پروژه تسهیلات داده می شود و بخش خصوصی مسئول بازپرداخت وجوه با ساز و کار تعیین شده است.

طبق این گزارش، میکائیل بارون فون اونگرن اشترنبرگ سفیر آلمان نیز با اشاره به علاقمندی دولت آلمان برای تسریع در حل و فصل موضوع هسته ای ایران، اذعان داشت: هیات مذاکره کننده ایرانی بسیار هوشمندانه ظاهر شده و علیرغم کار بسیار دشواری که در پیش داشته، موفقیت های شایانی حاصل کرده است.

وی حضور هیات های گوناگون اقتصادی و تجاری اروپایی و نیز وزرای کشورهای اروپایی در تهران را معرف تغییر در رویکرد جهان نسبت به ایران دانست و ابراز امیدواری کرد: با رفع کامل تحریم ها فرصت همکاری های بسیار گسترده بین دو کشور فراهم شود.

سفیر آلمان با بیان اینکه هم سیاستمداران و هم فعالان اقتصادی آلمان علاقمند به رفع تحریم ها و بهره مندی از فرصت ها هستند، تصریح کرد: در آلمان این فعالان اقتصادی هستند که موافقتنامه ها را امضا می کنند و دولت فقط آنها را به هم معرفی و بسترسازی می کند.

سفیر آلمان از رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی برای شرکت در کنفرانس NUMOV که در ماه ژوئن در هامبورگ برگزار می شود دعوت کرد و آن را فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط با فعالان اقتصادی آلمان دانست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین