کد خبر: ۲۳۹۳۲۵
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۴
آيت الله هاشمي رفسنجاني پيش از ظهر امروز در ديدار جمعي از نخبگان و اعضاي باشگاه پژوهشگران و نخبگان، جوانان محقق را سرمايه هاي بزرگي براي اسلام، انقلاب اسلامي و ايران دانست وگفت: جوانان محقق با درك اهميت پژوهش، آگاهانه وارد اين ميدان شدند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سرویس سیاسی - آيت الله هاشمي رفسنجاني پيش از ظهر امروز در ديدار جمعي از نخبگان و اعضاي باشگاه پژوهشگران و نخبگان، جوانان محقق را سرمايه¬هاي بزرگي براي اسلام، انقلاب اسلامي و ايران دانست وگفت: جوانان محقق با درك اهميت پژوهش، آگاهانه وارد اين ميدان شدند.

به گزارش آفتاب، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام دانش را محور چشم¬انداز 20 ساله خواند و با تأكيد بر نقش مؤثر محققان براي اجراي سياست¬هاي كلي آن گفت: در تاريخ بشريت، ملت¬هايي موفق بوده¬اند كه به سوي دانش رفته¬اند.

ايشان با عنوان مصاديقي از كشورهايي كه با توجه و اتكا به علم، دانش و تكنولوژي به پيشرفت و توسعه دست يافته¬اند،گفت: بهره¬وري كه متكي به دانش است، در سايه توجه به دانشمندان ارتقا مي¬يابد.

آيت¬الله هاشمي رفسنجاني با بيان آماري از توليد ناخالص ملي و درصد بهره¬وري در كارهاي علمي و تحقيقاتي، گفت: در سال¬هاي گذشته حركت جامعه نه تنها به سوي تحقق سياست¬هاي كلي نبود، بلكه در بعضي از زمينه¬ها، طريق معكوس بود.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با استناد به آيات قرآني و تمدن اسلام، گفت: مسلمانان نمي¬توانند براي تقويت بنيه¬هاي علمي جوامع خويش، كوشش نكنند؛ چون تأكيد قرآن و سفارش پيامبر(ص) و ائمه(ع) است.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي، با بيان سابقة تاريخي دانشگاه جندي شاپور و نقش آن در گسترش علم به ممالك اسلامي، گفت: اين دانشگاه پناهگاه دانشمندان از اقصي نقاط جهان بود كه بعدها با نهضت ترجمه ارتباط دو سويه¬اي بين دانشمندان مسلمان و غيرمسلمان ايجاد كرد.

آيت¬الله هاشمي رفسنجاني با تأكيد بر جايگاه نخبگان و پژوهشگران در فرهنگ و تمدن ايران اسلامي، به موفقيت¬هاي تحقيقاتي باشگاه پژوهشگران جوان اشاره كرد و با سرمايه خواندن رياست دكتر ميرزاده در دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ايشان از دانشمنداني است كه سابقه¬اي درخشان در انجام كارهاي تحقيقاتي و تأسيس مراكز مربوط به پژوهش و تحقيق دارند.

آيت¬الله هاشمي رفسنجاني با اشاره به تعهدات دكتر ميرزاده نسبت به پژوهشگران، گفت: پژوهشگران جوان مي¬توانند در بخش¬هاي آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي مشغول شوند و دانشگاه نيز براي تأمين نيازهاي مالي محققان، خود را متعهد مي¬داند.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي، راه¬اندازي نهضت اجرايي كردن تحقيقات را ضروري و از برنامه¬هاي اين دانشگاه دانست و گفت: اين كار يك تلاش مقدس شرعي و ملي است كه شرايط سربلندي ايران اسلامي در آينده را فراهم مي¬نمايد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بازخواني اهداف تأسيس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، گفت: طرح¬هاي بزرگي در كشور داريم كه حضور عالمانه دانشمندان جوان را   مي-طلبد.

ايشان توجه به تأمين آب براي آيندگان را از زمينه¬هاي ضروري كارهاي علمي دانست و گفت: نمونه¬هايي از طرح¬هاي آبخوان¬داري در فسا وجود دارد كه قابل اجرا در اكثر مناطق كشور است و اين كار هم جلوي مهاجرت روستائيان را مي¬گيرد و هم مهاجرت¬ها را معكوس مي¬كند.

آيت¬الله هاشمي رفسنجاني با تأكيد بر ارادت به نيروهاي نخبه گفت: اميدواريم باشگاه پژوهشگران، پلي براي مطالعات علمي و اجرايي باشد كه از ضرورت¬هاي پيوند تحقيق و پژوهش است.

در آغاز اين ديدار، ابتدا دكتر كريم زارع، رئيس باشگاه پژوهشگران جوان گزارشي از برنامه-ها و فعاليت¬ها ارائه كرد و سپس اميد مرادي، سركار خانم ¬هانا حقيقت فرد، صادق ميرزا محمدي و فرهاد عابديني به عنوان پژوهشگران به بيان ديدگاه¬هاي خويش براي ارتباط بيشتر پژوهشگران با مسؤولين و مردم در جامعه پرداختند و ضمن تشكر از آيت¬الله هاشمي رفسنجاني براي توجه به زيرساخت¬هاي علمي، خواستار تقويت اين نگاه در بين مسؤولين شدند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x